Miks kaikki aina haukkuu mua rumaks

Anonyymi-ap

No siis mua haukutaan aika paljon ja siis mun harrastuksenkin takii mua on kiusattu. Kesällä olin todella masentunut ja jopa veitsin itseäni. Ja siis mitä vikaa mus on ku en oo mun mielestä kauheen ruma enkä läski. Ja en oikeesti kestä tätä enää. Snäpiski jos laitan naamakuvan nii useet tyypit vastaa et hyi,ruma tai jotain tollee

3

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ulkonäköön liittyvät arvostelut pitää suunnata suoraan tekijöillemme. Olemme perineet ulkonäkömme vanhemmiltamme , isovanhemmilta jne. Pyydä haukkujia, ja kiusaajia kysymään vanhemmiltasi miksi he ovat tehneet lapsia. Olemme kaikki "syyttömiä" ulkonäköömme. Ja sitäpaitsi kauneudella ei velliä keitetä. Koetetaan me vaatimattomat ulkoiset avut perineet persoonat kehittää itsessämme sellaisia avuja joista on pitempikestoista hyötyä koko loppuelämäksi. Opiskellaan, kehitetään kykyjämme, jne..

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        💋 ­N­y­m­­­f­­­o­­­m­­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18160824O

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Hei,

      Hyvä, että kirjoitit tänne! On tärkeä purkaa mielessä olevia huolia.

      On olemassa matalan kynnyksen auttavia tahoja, joissa voi jutella mielessä olevista huolista turvallisessa ympäristössä ja luotettavasti.

      - Tukinet.net - Tukipisteesi netissä https://tukinet.net/

      Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilö löytyy esimerkiksi Mieli Tukisuhteesta https://tukinet.net/teemat/mieli-tukisuhde/tukisuhteet/

      Tukinetissä on myös monenlaisia ryhmächattejä ja keskusteluryhmiä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja.

      Tukinetin kaikki palvelut saa käyttöönsä rekisteröitymällä palveluun anonyymisti. Osaa palveluista voi käyttää ilmankin rekisteröitymistä.

      https://sekasin247.fi/

      Sekasin-chat nuorille on auki vuoden jokaisena päivänä, maanantaista perjantaihin klo 9-24 sekä lauantaisin ja sunnuntaisin 15-24. Chatissa päivystävät mielenterveyden ammattilaiset sekä koulutetut vapaaehtoiset.

      Ystävällisin terveisin
      MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      271
      5953
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      64
      2948
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      200
      2931
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      23
      2212
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      71
      1750
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      145
      1528
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      188
      1470
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      112
      1418
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      157
      1412
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      90
      1324
    Aihe