Pekka Poudan henkinen ikä

Vanha ukko jäänyt lapsen tasolle, leikkii julkisesti pehmoleluilla.
16330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Pekasta tulee mieleen Mr. Bean.

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    😍 ­­N­­­y­­m­f­o­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18160825e

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Terveen miehen merkki,hauska tyyppihän tuo Pekka on.

Äänestä

En jaksa katsoa enkä kuunnella. Ärsyynnyin Pekasta jo 1990-luvulla.

Äänestä
  • Sama täällä. Heti vaihtuu kanava, jos Poudan naama vilahtaakin ruudussa. Täys pelle se on! Todella vastenmielinen tapaus!
    Tuo koirahomma on jo niin paksua pelleilyä että oksettaa. 🤑

    Äänestä

Juuri tuollainen täytyy miehen ollakin, ja myös naisen. Leikkimieltä täytyy olla. Jörriköitä ja nuttura kireällä olevia on ihan liikaa. Natisevat ja narisevat liitoksistaan.

Äänestä
  • "Tullainen miehen täytyy ollakin" kirjoitat, älä nyt sentään naurettava ole. Pekka on todellinen pelle, huonosti käyttäytyvä, ällöttävä möhömaha. Pukeutuminenkin kuin maalaistollolla...epäsiisti mies....hyi olkoon...

    Äänestä

Epämiehekäs ja iso mahakin.

Äänestä
  • Näkee meisselinsä peilin kautta.

    Äänestä

Noh taas on ärsytyksen kohde! Jatkuvasti moititaan 🤔

Äänestä

Pidän pekka poudan rennosta tyylistä. Hänen syntymähoroskooppimerkki on tietääkseni härkä. Hän taisi sanoa telkkarissa olevansa itsepäinen. Kuuntelee raskasta musaa muistaakseni ja käynyt raskaan musabändien keikoillakin mut voi olla väärää tietoa mulla. Rento ja tavallinen tyyppi, matti meikäläinen ja siks moni rakastaa häntä. Tosin itsepäiset ihmiset saavat myös inhoa aikaan eli kaikki ei pidä rohkeista,omaperäisistä ja itsepäisistä ihmisistä.

Äänestä
  • Onneksi kaikkien ei tarvitse pitää Pekka Poudasta, eikä rakastaa häntä, jokainen voi valita kenestä pitää. Minä en pidä möhömahaisesta pellestä, huonosti käyttäytyvästä Poudasta, joka ei osaa käyttäytyä asiallisesti edes televisiossa. Vaatetuskin suoraan kuin maalaistollolla. Saattaa olla television ulkopuolella ihan ok tyyppi, mutta televisioon ja asiaohjelmiin ei moinen tyyppi sovi.

    PS. Kovin huonoa näyttää olevan kommentoijan kirjoitustaito ja välimerkkien käyttö!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Onneksi kaikkien ei tarvitse pitää Pekka Poudasta, eikä rakastaa häntä, jokainen voi valita kenestä pitää. Minä en pidä möhömahaisesta pellestä, huonosti käyttäytyvästä Poudasta, joka ei osaa käyttäytyä asiallisesti edes televisiossa. Vaatetuskin suoraan kuin maalaistollolla. Saattaa olla television ulkopuolella ihan ok tyyppi, mutta televisioon ja asiaohjelmiin ei moinen tyyppi sovi.

    PS. Kovin huonoa näyttää olevan kommentoijan kirjoitustaito ja välimerkkien käyttö!

    No juu totta mooses , oot oikeassa, nää on puhttaasti mielipijeasioita ja niin , en mää jaksa keskittyä 100% pieteetillä kun mää skriivaan tekstii, että sanoisin että hermosto on siihen syynä, että tekstin asu ei näytä aina niinn hyvältä tai ei kovinkaan ussein, mut kyl mä osaisin kirijottaa hyvää tekstiä jos haluisin, mut en jaksa keskittyä =)

    Pekka poudasta semmone, että kyllä hän osaava on ammatissaan, mutta että sä oot sitä mielt, että asiaohojelmiin ei passaa hänen tyyli. Ymmärrän sun näkökantasi, mut mie eri mieltä. Oon jopa sitä mieltä että vieläkin vapaammaksi pitäs mennä tulevaisuudessa telkkarissa esiintyjät kuten toivon semmosta kehityssuuntaa jossa esim uutisankkurit pukeutuisi oikein rohkian omaperäisesti. Pidän maria veitolan pukeutumistavasta, mutta en pidä maria veitolasta ihmisenä oikein. Rohkian omaperäistä heittäytymistä kun veitola pukkee vaattee yllensä! Tykkään jos ossaa olla oma ihtensä. Toki pukeutumisetiikka pittää ymmärtää jos menhään esim hautajaisiin niin sielä ei saa pukeutua ihan miten sattuu. Vielä kai pittää noissa uutisissa pukeutua tietyllä tapaa ettei tiettyä rajaa voi ylittää, mut kyl myö oon sitä mieltä että vieläki vappaammaks vois mennä tulevaisuudessa eikä mua haittais yhtään.

    Äänestä

Ylellä duunissa oleva "tyttöystävä " Sarolahti on samaa sarjaa.

Äänestä

Ärsyttävä Ukko.

Äänestä

Mahasta päätellen kalja maistuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vanha ukko jäänyt lapsen tasolle, leikkii julkisesti pehmoleluilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu