Tuon niminen porukka on ruvennut terrorisoimaan kehällä huimin ohituksin autoilijoita.Kaikilla samat logot takeissa.Onko muilla tietoa porukasta?
Dainese pyöräjengi
Teppo
61559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
aika hissukseen ton porukan kanssa.Itse aion päästä jäseneksi ja minä olen aivan hullu,et älä ainakaan mulle tule päätä aukomaan.
Eiköhän siinä sakissa ole toi luonnollinen poistuma aika suurta,kunnei vaan sivulliset paljon kärsisi.Jotain finninaamojahan ne tietyst on.
Nykyajan ilmiö ! autoilijat ovat samanlaisia...pakkohan se on vedättää lujaa,kun on 300-hevosvoimaa!
Ongelma vain on se,että valvonta ja rangaistukset kiristyy ja siitä kärsii kaikki,nimittäin satunnaiset ylinopeudet ja vahingossa tehdyt vaarattomat rikkomukset rangaistaan kovimman päälle! Nythän eduskunta hyväksyi lain, jossa ei enään harkinnan mukaan rangaista,vaan epähuomiossakin tehdyt vaarattomatkin erheet rangaistaan ankarasti ! Rahanhimo on valtiolla ehtymätön!
Dainese on tuotemerkki. Kuinka joku voi yleistää käyttäytymistä tuotemerkin mukaan.
Viesti on joko provo tai tyhmyyttä
Provo oli kyseessä.Mutta työpaikalla yksi kaveri siunaili huoltoasemalla näkemäänsä Dainese porukkaa tosissaan.Pisti hymyilyttämään.
noita Tutta-jengiläisiä. Olen huomannut, että parkuvat pää punaisena useammassa ei paikassa ja hajuhaitatkin ovat välillä mahtavat, aikamoista melu- ja hajusaastetta meinaan.