Vartiainen, Kirka, Olli Lindholm

Anonyymi-ap

Yle soittaa viikottain samaa, eli heidän musiikkia. Miksi? Vartiaisen ruikutusta, edesmenneiden hyviä kappaleita, joita ei enää jaksa kuunnella, kun soitetaan jatkuvasti!

7

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirka-hyvä ihminen on huippubiisi jota ei radiot soita. Sääli sillä kirkan tuntemattomat helmet ei nouse esiin radioissa jolloin ainoa reitti löytää kirkan tuotanto on läpikoluta se itse . Youtube on hyvä paikka josta paljon löytyä kirkan tuotannon musaa.

      Yö-yhtyeeltä nousee esille mm semmoset kappaleet kuin lasisilmä, et ole liian villi oppimaan, pieni ihminen suuressa maailmassa ja onnellinen perhe sekä vain vuoksi toisten joista erityisesti vain vuoksi toisten on huikea kappale(menee myös syvälle tunteisiin koska johtuen maagisista melodiatasoista).

    • Anonyymi

      Ja ai niin unohdin mainita jenni vartiaisen eli siis vartiaisen kappaleet mä en haluu kuolla tänä yönä, duran duran ja ihmisten edessä on kyllä kovan luokan musateoksia joten niitä kelepaaki kuunnella. Toki mielipideasioita, sano naapurin erkki!

    • Anonyymi

      Lintholmin kakkaa voipi soittaa ilman, kun ei ole herra enää tässä maailmassa.

      • Anonyymi

        Olli lindholm sävelsi liutan hyviä biisejä kuten kuljettaa keväinen tie, vie mut minne vaan, hetki kahden, pelkkää helinää, pojat ja laulu rakkaudelle sekä ihmisen poika.

        Kehittyi 90-luvulla laulajana mut livelaulajana ei ollu niin hyvä aina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olli lindholm sävelsi liutan hyviä biisejä kuten kuljettaa keväinen tie, vie mut minne vaan, hetki kahden, pelkkää helinää, pojat ja laulu rakkaudelle sekä ihmisen poika.

        Kehittyi 90-luvulla laulajana mut livelaulajana ei ollu niin hyvä aina.

        No niin teki tää Juhana Vartiainenkin, mikä aloituksessa mainittiin. Ääni kuin enkelillä, mitä moni ei välttis tiedä - lauloi poikana kuorossa.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      86
      5381
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      74
      4719
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4670
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      370
      2114
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      97
      1756
    6. 99
      1627
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1507
    8. 356
      1222
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1054
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1021
    Aihe