Tehdas investointi Juukaan

Anonyymi-ap

Juuri saamani salaisen kokousaineiston mukaan Juukaan on tulossa Kiinalaisilta suurehko tehdas investointi. Mitä tehdas tulee valmistamaa se kerrotaan kun tulevaan investointiin saadaan kunnalta ostettua tontti. Aineiston mukaan investoinnin arvo noin 28 - 30 milj euroa. Työllisyysvaikutus on 50 hlö , sisältäen tuotteiden testaajat.

14

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan selkeästi sorvataan anustappeja.

    • Anonyymi

      Saamamme tiedon mukaan investointi meneekin Venäjän Karjalaan. Sodasta palanneita sotainvalidiaon paljon ja työvoima on halvempaa kuin suomessa

    • Anonyymi

      Tulevaisuuden teknologian keihäänkärki suuntautuu seksielektroniikan alalle. Juukalainen Oy hokkuspokkus AB satsaa miljoonilla seksielektroniikkaan ja aie hanke sopimuksena on dildo teknikkojen koulutus Juuassa.

      Alan tuotteista kiinnostavimmat ovat kompakti ja tiukka tekoperse ja yli jäykkien kikkeleuden sähkötainnutin.

    • Anonyymi

      Aloituksesta jo näki kun oli mainita testaajista että tämä sukupuolista tasa-arvoa hakeva on taas asialla!

      • Anonyymi

        Kukas sinä sukupuoli hihhuli olet. Monessa keskustassa suurinpiirtein samaan aikaan samaa paskaa mitä näkee Nurmes ja Lieksa palstalla.


    • Anonyymi

      Juuan pitää investoida pöpilään, niin saamme EU-tuella kaikki palstan hullut tänne hoitoon ja työpaikkoja. Vanha kasarmi ja kunnantalo ovat vapaana.

    • Anonyymi

      Hevosmiesten tietotoimiston mukaan Juukaan on tulossa Kiinalainen puhelinpommien valmistus ja asennustehdas.

    • Anonyymi

      Pöpilä parempi. Asiakkaita kylät täynnä

    • Anonyymi

      Juuka, pöpien Pariisi!

    • Anonyymi

      Eikös erosen grilli tehtaile makuhermoja häiritseviä herkkuja jokaisen makuun.

      • Anonyymi

        Siellä persreikä huutaa hoosiannaa jo ekasta maistiaisesta lähtien.


      • Anonyymi

        Erosen grillin herkkujen bakteereissa ei ole itämisaikaa.


    • Anonyymi

      Kierrätyskeskus toiminta on Juukalaisessa yhteiskunnassa jopa kiihottavaa toimintaa. Kannattaako kiepin laajentaa?

    • Anonyymi

      Pitäisikö Juuan itsenäistyä? Onhan Italiassa myös mini valtioita.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe