Ei jäänyt holmastosta oikein hyvää kuvaa.
Äidiltä jäi korut josta Tampereella tarjottiin 1000-2000e.
Holmasto tarjosi 160e,
Myin ne torissa viikossa 750e.
Jäi kyllä holmastosta huono kuva.
En toiste kysy heiltä tarjousta.
Äidiltä jäi korut josta Tampereella tarjottiin 1000-2000e.
Holmasto tarjosi 160e,
Myin ne torissa viikossa 750e.
Jäi kyllä holmastosta huono kuva.
En toiste kysy heiltä tarjousta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tampereen liikkeiden tarjous oli siis ennen Ukraina ongelmaa. Nyt hinnat siis laskeneet huomattavasti, mutta Holmaston tarjous oli kyllä loukkaava.
Hiukan jäi sellainen fiilis että ostavat vain huono osaisilta? Mitä mieltä muut ovat?
Ei maksa 20% arvosta ja pitää maksaa ostoksesta isot rovikat en suosittele
Tarjoukset vaihtelee ja kannattaa myydä sinne, missä tarjotaan eniten. Tulosta tekevät yritykset maksavat vähemmän kuin keräilijät, joille yritykset myyvät hankkimansa tuotteet.
Vähän olen itsekin pettynyt. Tulee varmaan Tampereen reissu
Töykeä asiakaspalvelu. Teki mieli sanoa, että miksi olet puotipuksu, kun olet noin täydellinen
Minä olisin myynyt korut Tampereelle 2000€, ennemmin kuin torissa 750€, mutta taidankin olla vähän tyhmä.
Holmasto on ihan paska. Kaikista lasketaan vain hopean ja kullan hinta oli kyseessä sitten arvokkaat kolikot tai kultakorut.
Mahtaako olla persaukinen. Kukaanko ei nähnyt röstöä. Kaikki tapahtui niin hiljaa? XD vai elääkö vakuutus rahoilla
Holmasto tarjoaa kullasta ja hopeasta selvästi alihintaa metallin päivän spot-hintaan nähden. Ihan jotain -30%-40% alennuksella verrattuna kilpailijoihin yrittävät ostaa. Kannattaa kävellä lähellä olevaan Tavexiin ainakin jos on myymässä sijoitusharkkoja tai sijoituskolikoita. Erikoista että viitsivät tehdä tälläistä kun muut liikkeet saman kadun varrella maksavat järkevää hintaa ihan joka päivä.