Ei jäänyt holmastosta oikein hyvää kuvaa.
Äidiltä jäi korut josta Tampereella tarjottiin 1000-2000e.
Holmasto tarjosi 160e,
Myin ne torissa viikossa 750e.
Jäi kyllä holmastosta huono kuva.
En toiste kysy heiltä tarjousta.
Holmasto huono kokemus
10
7105
Vastaukset 10
- Anonyymi
Tampereen liikkeiden tarjous oli siis ennen Ukraina ongelmaa. Nyt hinnat siis laskeneet huomattavasti, mutta Holmaston tarjous oli kyllä loukkaava.
- Anonyymi
Hiukan jäi sellainen fiilis että ostavat vain huono osaisilta? Mitä mieltä muut ovat?
- Anonyymi
Ei maksa 20% arvosta ja pitää maksaa ostoksesta isot rovikat en suosittele
- Anonyymi
Tarjoukset vaihtelee ja kannattaa myydä sinne, missä tarjotaan eniten. Tulosta tekevät yritykset maksavat vähemmän kuin keräilijät, joille yritykset myyvät hankkimansa tuotteet.
- Anonyymi00006
Vähän olen itsekin pettynyt. Tulee varmaan Tampereen reissu
- Anonyymi00007
Töykeä asiakaspalvelu. Teki mieli sanoa, että miksi olet puotipuksu, kun olet noin täydellinen
- Anonyymi00008
Minä olisin myynyt korut Tampereelle 2000€, ennemmin kuin torissa 750€, mutta taidankin olla vähän tyhmä.
- Anonyymi00009
Holmasto on ihan paska. Kaikista lasketaan vain hopean ja kullan hinta oli kyseessä sitten arvokkaat kolikot tai kultakorut.
- Anonyymi00010
Mahtaako olla persaukinen. Kukaanko ei nähnyt röstöä. Kaikki tapahtui niin hiljaa? XD vai elääkö vakuutus rahoilla
- Anonyymi00011
Holmasto tarjoaa kullasta ja hopeasta selvästi alihintaa metallin päivän spot-hintaan nähden. Ihan jotain -30%-40% alennuksella verrattuna kilpailijoihin yrittävät ostaa. Kannattaa kävellä lähellä olevaan Tavexiin ainakin jos on myymässä sijoitusharkkoja tai sijoituskolikoita. Erikoista että viitsivät tehdä tälläistä kun muut liikkeet saman kadun varrella maksavat järkevää hintaa ihan joka päivä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591511- 261134
- 82992
- 65806
- 36800
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69774- 90723
- 47722
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.13710Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131705Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19685- 115666
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31605Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �141601- 4592
- 43581
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45570Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24523- 18522
- 41518