"4. Millaisen viestin haluatte lähettää Suomen hallitukselle?
– Noudattakaa omia lakejanne. Ties kuinka monta lakia on rikottu rajansulkemispäätöksessä."
Kova syytös ja väärä syytös.
kaksoiskansalainen syyttää Suomea omien lakien rikkomisesta
18
677
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä eteenpäin ei heru minkäänlaista synpatiaa eikä ymmärrystä ryssiä kohtaan, toivottavasti näiden täydellisten idioottien elämä muuttuu yhdeksi helvetiksi ikään ja sukupuoleen katsomatta.
- Anonyymi
Unohdit allekirjoituksen: "terv. paholainen".
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18168714c
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
Olet itse idiootti ja siun elämä jo muuttui helvetiksi. Poron aivosi ei vaan pysty tätä ymmärtämään.
- Anonyymi
Kaksoiskansalaiset pitäkööt turpansa kiinni Suomen laki ja
muista asioista.Teillä ei yksinkertaisesti ole varaa arvostella
mistään Suomen hallituksen päätöksistä.- Anonyymi
"Kaksoiskansalaiset pitäkööt turpansa kiinni Suomen laki ja
muista asioista.Teillä ei yksinkertaisesti ole varaa arvostella
mistään Suomen hallituksen päätöksistä."
Mahtuuko päähän että kaksoiskansalaiset ovat samanarvoisia kansalaisia kuin sinäkin ja heillä on sitten oikeus arvostella Suomen ”oikeusvaltion”. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Kaksoiskansalaiset pitäkööt turpansa kiinni Suomen laki ja
muista asioista.Teillä ei yksinkertaisesti ole varaa arvostella
mistään Suomen hallituksen päätöksistä."
Mahtuuko päähän että kaksoiskansalaiset ovat samanarvoisia kansalaisia kuin sinäkin ja heillä on sitten oikeus arvostella Suomen ”oikeusvaltion”.Lisäksi voidaan todeta, että kaksoiskansalainen on tällä kerralla oikeassa. Kansainvälisten sopimusten mukaan raja voidaan sulkea tilapäisesti perustellusta syystä, joita ovat mm. luonnonmullistus, vaarallinen epidemia, sotatila jne. Tällä hetkellä Suomen ja Venäjän välillä ei ole mitään näistä. Tuulesta temmattu väite luvattomista maahantulijoista on myös osoittautunut täysin perättömäksi, kuten moni jo tiesi rajan sulkuvaiheessa. Kansainvälisten lakien mukaan rajan sulkeminen pitää olla lyhytkestoinen ja tilapäinen toimi silloinkin, kun aihetta siihen oikeasti on. Suomi näyttää tässäkin asiassa, että se pyyhkii takapuolensa kansainvälisellä lailla ja sopimuksilla.
- Anonyymi
Sattuuko totuus? Hyvä! Ensi kerralla ehkä äänestät oikein.
- Anonyymi
Kaksoiskansalainen saisi perustella väitteensä.
- Anonyymi
En enää koskaan mene Lappeenrantaan. Niin kauan kun se on tyhmien venakoiden kotikaupunki.
- Anonyymi
Rajan voisi avata Venäjälle päin ,että pääsevät rakkaan Putininsa luo.
Suomen passit voi kerätä lähtijöiltä rajalla pois. - Anonyymi
Venäläisviha kasvaa vauhdilla ympäri maailman. Venäläiset eivät ole enää tervetulleita, vaikka olisi kuinka paljon rahaa.
- Anonyymi
Njääh...päin vastoin .pieni osa maailmaa vihaa venäjää tän pitkän sodan vuoksi.tietää mistä tämä juontaa juurensa eli vuoden 2014 vallankumouksesta ja usan ja naton kiihkomielinen tuleminen likelle venäjän maita se ei ole viisasta.ukraina on niin paljon tapattanut omaa kansaaansa ja johtaja on suuri näyttelijä raharötkö joka kyllä avustuksista ison osan ottaa omaan povitaskuunsa
- Anonyymi
-- ns. "kaksois-kansalaisuus" on täysin mätä termi.
- Ja luokituksena tulee lopettaa.
- kun ei todellisuudessa ole sellaisia..
- ja ihmisen pitää valita mitä on..
- nopeasti lainsäädäntö muutos - kiitos.
- vain "yksöis kansalaisuu"s toimii.
- ja sopeutumista yhteiskuntaan tarvitaan, ei tarvita kapinaa ja anarkiaa ja vapaa-matkustajia. - Anonyymi
Siinä on vaan vähän sellainen pelottava pointti että tämä kaksoiskansalainen, tai ainkakin hänen täysnimikaimansa on töissä johtavassa asemassa firmassa joka tuottaa alihankintaa sähkön kantaverkkoyhtiölle Fingridille.
Taas kerran on jossakin oltu sinisilmäisen naiveja tai sitten SUPO:ssa on nukuttu?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/marko-suutari/hajoita-ja-hallitse-alkoi-suomenvenalaiset-aktivoitu/ - Anonyymi
Parasta syyttää Putinia hybridisodasta Suomen rajalla. Sen takia raja on kiinni.
- Anonyymi
Jos kaksoiskansalaisia ei asiat miellytä asiat niin SUOMI on vapaa maa saatte mennä takaisin ihan vapaasti sinne mistä olette tulleetkin, ei muuta.
- Anonyymi
Jos mielestäsi Suomi on vapaa ja lakeja noudattava maa, niin mitä pahaa mielestäsi on siinä että joku vaatii Suomea noudattamaan omaa lainsäädäntöään?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä4410619Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12810166- 227937
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776354Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.335013- 584790
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1294127Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1253449- 633165
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2273114