Vanhat kynttilät savuttivat pahasti ja haisivat hirveälle raadolle. Steariini valui väkisin korvan sisään mikä ei lie kovin terveellistä. Onko joku kokeillut nykyään saatavia ja ovatko ne yhtään sen parempia. Hinta tietysti karannut jo käsistä kun tulevat jostain kauko-idästä ja joutuu kiertämään Afrikan ympäri kun laivat ei uskalla enää käyttää Suezin kanavaa.
Koristelen paremman puutteessa kuusen niillä lopuilla.
Kokemuksia korvakynttilöistä
4
259
Vastaukset
- Anonyymi
no tässä sulle tekoälyn ajatuksia. se voi olla joskus väärässä:
Korvakynttilöiden käytön väitetään auttavan poistamaan korvasta ylimääräistä vahaa, lievittämään korvakipua, tinnitusta (korvien soimista) ja parantamaan yleistä korvien hyvinvointia. On kuitenkin tärkeää huomata, että tämän menetelmän tehokkuudesta ei ole vakuuttavaa tieteellistä näyttöä, ja se voi jopa aiheuttaa riskejä, kuten korvakäytävän vaurioita tai tulipalon vaaraa.
Jos sinulla on ongelmia korviesi kanssa, suosittelen kääntymään terveydenhuollon ammattilaisen puoleen, kuten lääkärin tai korvalääkärin, jotta saat asianmukaista hoitoa ja neuvontaa.
... - Anonyymi
Noin yleistä tuoksukynttilöiden poltosta sisällä:
https://t.me/c/1770257023/162
Kuin toisi dieselmoottorin käymään sisällä. Paisi että uusissa malleissa on jo suodattimet.- Anonyymi
Kyllähän ufotkin lentelee sisätiloissa universumin tuolla puolen. Ja ufothan tunnetusti käy dieselillä eikä niissä tiedettävästi ole hiukkassuodattimia. Alieeneilla nyt vaan on vähän häävimmät sisätilat ja porvarimallinen ilmastointi toisin kuin meillä nälkämaa-pallon asukkailla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1933579Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572237Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432082
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591014