Kokemuksia korvakynttilöistä

Anonyymi-ap

Vanhat kynttilät savuttivat pahasti ja haisivat hirveälle raadolle. Steariini valui väkisin korvan sisään mikä ei lie kovin terveellistä. Onko joku kokeillut nykyään saatavia ja ovatko ne yhtään sen parempia. Hinta tietysti karannut jo käsistä kun tulevat jostain kauko-idästä ja joutuu kiertämään Afrikan ympäri kun laivat ei uskalla enää käyttää Suezin kanavaa.
Koristelen paremman puutteessa kuusen niillä lopuilla.

4

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      no tässä sulle tekoälyn ajatuksia. se voi olla joskus väärässä:

      Korvakynttilöiden käytön väitetään auttavan poistamaan korvasta ylimääräistä vahaa, lievittämään korvakipua, tinnitusta (korvien soimista) ja parantamaan yleistä korvien hyvinvointia. On kuitenkin tärkeää huomata, että tämän menetelmän tehokkuudesta ei ole vakuuttavaa tieteellistä näyttöä, ja se voi jopa aiheuttaa riskejä, kuten korvakäytävän vaurioita tai tulipalon vaaraa.

      Jos sinulla on ongelmia korviesi kanssa, suosittelen kääntymään terveydenhuollon ammattilaisen puoleen, kuten lääkärin tai korvalääkärin, jotta saat asianmukaista hoitoa ja neuvontaa.

      ...

    • Anonyymi

      Noin yleistä tuoksukynttilöiden poltosta sisällä:
      https://t.me/c/1770257023/162
      Kuin toisi dieselmoottorin käymään sisällä. Paisi että uusissa malleissa on jo suodattimet.

      • Anonyymi

        Kyllähän ufotkin lentelee sisätiloissa universumin tuolla puolen. Ja ufothan tunnetusti käy dieselillä eikä niissä tiedettävästi ole hiukkassuodattimia. Alieeneilla nyt vaan on vähän häävimmät sisätilat ja porvarimallinen ilmastointi toisin kuin meillä nälkämaa-pallon asukkailla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1349
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1134
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      207
      1126
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      191
      1115
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1029
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      983
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      896
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      125
      840
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      778
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe