Syövästä on näköjään kehittynyt oikea kansantauti, kun kuuntelee ystävien keskusteluja syöpien suuresta määrästä. Nurmeksesta lähtöisin olevalla näyttelijä Olga Temosellakin on muutamia kuukausia sitten todettu aivoissa syöpä niin vaikeassa paikassa, ettei voi leikata kertoo Ilta-Sanomat.
Syöpä jyllää
Anonyymi-ap
23755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Rokote toimii
Nurmes on suomen syöpä!
Ei muuta kun lisää tököttiä suoniin.onko seitsemäs kierros jo menossa ?
gmo mrna rokotteita
Voiko home aiheuttaa syöpää☹️ nurmeksessa moni talo homeessa🤢
Olgan syöpä pahinta sorttia, taisi se koko porukka lähteä nusesta pois.
Venäjä suurin syyllinen, tämä on niitä aikoinaan olleen ydinvoimala onnettomuuden jälkitauteja. Säteilyn vaikutukset kestävät vuosikymmeniä, kun laskeuma on saastuttanut luonnon ja sitä kautta ihmiset luonnon antimien käytön mukana.
Pitää muutoin paikkansa, meille jätettiin paljon kertomatta. Sellainen on viranomainen.
Håpeavesi auttaa kaikkeen🎅
Ukrainan ydinvoimala kun pasahti ei vaikutusta Suomeen ? Sama venäjän voimala kun hajosi ei vaikutusta. Eikös ydinvoima olekkaan "vihreätä" sähköä.
Mistä sinä nyt puhut?
Ydinvoima on vihreintä sähköä lopulta. On siinä onglmansa, mutta suomessa tuulivoima on huono vaihtoehto, aurinko vielä huonompi. Kun sähköä suomi tarvitsee, ei tuule eikä paista aurinko.
Em vaihtoehdot on myös äärimmimmäisen riskialttiita sähköverkon kannalta, koska puuttuu ns. momentum voima. Jos tulee fataali häiriö sähköverkkoon, tuulivoimasta ei ole apua, aurinko vielä vähemmän.
Sähkö on hauska veijjari, sitä ei voi olla liikaa, eikä liian vähän siellä johtimissa. Sitä on AINA OLTAVA JUST SE MITÄ KULUTETAAN.
Johtimissa on pysyttyvä n 50HZ taajuus, jos se putoaa liikaa, koko suomen sähköverkko lysähtää. Ja sen nostaminen takaisin ei olekaan helppoa, siinä moni mummo kerkiää paleltua.
Vesivoimassa on momentumia, kuten ydinvoimassa, turbiinit pyörii sen kriittisen 5 sekuntia tuottaen sähköä liike-energialla. Se riittää! Siinä ajassa saadaan jo ajettua isot laitokset alas ja immattua sähköä mistä sitä saa. Se tosiaan ei tarvi kuin sen pari sekuntia. Tuntuu uskomattomalta, miten nopeasti se kaikki käy, mutta niin se käy.
Tuuli ja aurinkovoiman ongelma on, että niillä ei ole tätä momentumia ollenkaan.
Onko Nurmekseen tullut sähköinsinööri? Totta toki turisee.
Naisena vaan kyselen 🥰 Olen akateeminen ja ymmärrän sähkön, vaikka olenkin henkisellä alalla.
Sitä että sanotaan ettei näillä onnettomuuksilla ole muka vaikutusta syöpiin
Oletko hieman väärässä ryhmässä. Lue aloitus tai painu ….
Maha syöpä on yleistynny, sinne kun kaadellaan kaikenmoista, niin tulos on tämä.
No mitä sinne sinunmielestä kaadellaan?
Mitään mahasyöpää ei ole olemassa! Kyseessä on suolistosyävät.
Nurmekseen on mahdotonta saada vahvaa osaamista, koska sellaisille ei ole töitä.
Toivotaan paranemista Olgalle !
Toivotaan paranemista kaikille näiden syöpäsairauksien kanssa painiskeleville ja voimia lääkäreille sekä hoitajille.
Ja uusia tehokkaita hoitoja.
Onneksi syöpähoitojen onnistuminen on lisääntynyt Suomessakin toteutetun tutkimustyön tuloksena, toivottavasti rahat riittää.