Kuinka pian on käytävä poliisiasemalla siitä kun on käynyt passikuvassa ja jättänyt sähköisen hakemuksen poliisin sivulla? Onko se puoli vuotta? Ainakaan passikuva ei saa olla puolta vuotta vanhempi.
Passin tai Henkilökortin uusiminen
Anonyymi-ap
3
226
Vastaukset
- Anonyymi
Vastausta on mahdoton sanoa, koska poliisille on varattava aika sormenjälkien jättämistä varten. Yleensä ensimmäinen vapaa aika menee noin kuukauden päähän.
- Anonyymi
Tarkoitin kysyä että kuinka kauan sitä Passikuvaa säilytetään Poliisin tiedostoissa ennenkuin se mitätöidään?
- Anonyymi
6 kuukautta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1916722- 372434
- 1872139
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101433Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1201409- 731097
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241057Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,301035Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44961Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13946