lähimmäiseni on kolmatta vuotta mielenterveyden vuoksi sairaalassa pakkohoidossa suljetulla. Hän on yrittänyt tappaa itsensä moneen otteeseen ja hän on viettänyt jopa kuukauden kerrallaan lepositeissä ja sellaisessa vankilahuoneesa jossa ei muuta kuin maalatut seinät ja kalterit seinissä. Pakkolääkitystä MONENMOISIA ERI MERKKISIÄ kaikki nämä vuodet ja jos ei ole suostunut ottamaan niin on isketty takamukseen hoitajien pitäessä kiinni.
Tuntuu kuin hän olisi lääkärien koekaniini. VIIMEISIN LÄÄKE ALOITETTIIN VIIME VIIKOLLA ja seurauksena hän itse todennut että kuola valuu suupielistä ja näiden kolmen vuoden sisällä paino noussut 40 kiloa vähintään. TUNTUU ETTEI LÄÄKÄRIT PIITTAA MISTÄÄN NÄISTÄ SEURAUKSISTA MITÄ LÄÄKKEET TUOVAT. Maallikosta tuntuu ettei mitää hyvää ole seurannut näistä kaikista lääkemääristä huolimatta ei mikään muutu vaan mielialat heilahtelee edelleen ja yhtä voimakkaasti kuin tämän hoitojakson alkaessa. PELKÄÄN PAINONOUSUN TUOVAN DIABETEKSEN,YM LIHAVUUDEN TUOMIA SAIRAUKSIA JOPA AIVOINFRAKTI ON MAHDOLLINEN, PELKÄSTÄÄN SIKSI ETTÄFYYSINEN KUNTO ON SURKEA JA LIIKUNTA TÄYSIN JÄÄNYT, ULKOILUA TOSI HARVOIN ON JOPA KUUKAUSIA ETTEI OLE PÄÄSSYT ULOS.
mielenterveys ja paino
Anonyymi-ap
0
320
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022112Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271061- 71917
- 58898
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta108684