Saalista jaellaan nyt sellaista vauhtia, että sähköautokauppiaat ovat ihmeissään.
Potilaat sen sijaan jäävät yhä useammin kokonaan ilman hoitoa.
https://www.kymensanomat.fi/paikalliset/6432050
Potilaat sen sijaan jäävät yhä useammin kokonaan ilman hoitoa.
https://www.kymensanomat.fi/paikalliset/6432050
Vastaukset 9
Vanhimmat
Demareiden johtamissa organisaatioissa on ylkeensä vain kaksi ongelmaa:
1. Rahat ei riitä
2. Homma ei pelaa
Mutta katsokaas, kuinka ne itse ovat aina niin hyvin syöneen ja tyytyväisen oloisia.
Kummallista eikös vain?
Onhan se Riikka kyllä hiukan anorektikon näköinen?
Tuohan oli muistaakseni Paulin kolmas sääntö.
Kun päätösvalta siirtyy Nina Braskille on selvää, että soten satraappien palkat tuplaantuvat ja vastaavasti puolet vastaanotoista menee kiinni.
Tämä on se tyypillinen vihervasemmistolainen kehityksen kulku, joka on kaakon kulmalle valittu. Nauttikaa!
Hyvinvointialueen hallintokustannus on se momentti, jonka muutokseen päättäjämme eivät varautuneet ja sen vuoksi nyt joudutaan kiristämään verotusta tai sulkemaan vastaanottoja.
Björn Wahlroos varoitti suomalaisia juuri tämän tyyppisestä idioottimaisesta politiikasta, jolla tuhotaan suomalaisen kansantalouden perustus.
Vihervasemmistolainen maailmaa syleilevä hulluus suomennettuna.
Wahlroosin Nallukka oli nuorempana kommari ja neukkujen ystävä mutta kun syntyi kultalusikka suussa ja isä käännytti poroporvariksi pankkiin töihin.
Oli mikä oli, mutta hänestä kasvoi Suomen etevin talousasiantuntija.