Valtuuston kokous 19.12. ja käytös

Seurasin tämän iltaista (19.12.) kaupunginvaltuuston kokousta youtubesta ja ihmettelen suuresti muutaman jäsenen käytöstä kokouksessa.

Toinen henkilö pitää puheenvuoroa, niin yksi/kaksi henkilöä hänen edessään nauraa hänen esitykselleen. Haloo, kuinka aikuiset ihmiset käyttäytyvät näin ala-arvoisesti, vaikka olisivatkin eri mieltä? Käytöstavat täysin ala-arvoiset.

Tuli vielä todella lähikuvaa televisioon, en tunne tapausta, mutta T Hännisen vieressä istui. Tapahtui moneen kertaan.
5435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pitäisi osata käyttäytyä asiallisesti vaikka olisikin eri mieltä asioista.

Äänestä

Perkele ku nauratutti!!!!!!! Hehheh heh

Äänestä

On teilläkin ongelmat, aina haukutaan muita mutta itsessä ei ole vikaa. Ei se tee teistä parempia, ja missä on nyt kommunisti lestakortti. En minä ainakaan huomannut mitään naureskelua, vaikka välillä joidenkin puheet oli huumorilla höystettyjä. Turpa nurinko pitäisi istua. Kannaisiko muiden arvostelun sijaan hankkia huumorintajua.

Äänestä

Kännykän räpellystä ainakin huomasin, lähes kaikilla naama kiinni kokousten aikana kännykässä. Eikö pitäisi keskittyä koukoukseen?

Äänestä

Enemmän mietityttää ihmisten käytös täällä Suoli 24. Väitän, että yksikään näistä ihmisistä täällä ei koskaan rohkenisi mennä sanomaan näitä samoja asioita kasvotusten. Netissä on aina helppo puhua paskaa, kun selkärankaa ei ole muuhun. Painu kysymään, että mikä niin naurattaa jos ihmisten ilo noin paljon häiritsee. Ja muista sitten asettua itse ehdolle seuraavissa vaaleissa tuon paskan puhumisen sijaan. Aivan käsittämättömän törkeitä kirjoituksia täällä välillä, joskus jopa nähnyt kun erään valtuutetun ulkonäköä on täällä arvosteltu ja haukuttu lihavaksi, eikö niin kun päässä soi järki ja moni näistäkin kirjoituksissa on verrattavissa kunnianloukkaukseen!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Seurasin tämän iltaista (19.12.) kaupunginvaltuuston kokousta youtubesta ja ihmettelen suuresti muutaman jäsenen käytöstä kokouksessa.

Toinen henkilö pitää puheenvuoroa, niin yksi/kaksi henkilöä hänen edessään nauraa hänen esitykselleen. Haloo, kuinka aikuiset ihmiset käyttäytyvät näin ala-arvoisesti, vaikka olisivatkin eri mieltä? Käytöstavat täysin ala-arvoiset.

Tuli vielä todella lähikuvaa televisioon, en tunne tapausta, mutta T Hännisen vieressä istui. Tapahtui moneen kertaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu