Valtuuston kokous 19.12. ja käytös

Anonyymi-ap

Seurasin tämän iltaista (19.12.) kaupunginvaltuuston kokousta youtubesta ja ihmettelen suuresti muutaman jäsenen käytöstä kokouksessa.

Toinen henkilö pitää puheenvuoroa, niin yksi/kaksi henkilöä hänen edessään nauraa hänen esitykselleen. Haloo, kuinka aikuiset ihmiset käyttäytyvät näin ala-arvoisesti, vaikka olisivatkin eri mieltä? Käytöstavat täysin ala-arvoiset.

Tuli vielä todella lähikuvaa televisioon, en tunne tapausta, mutta T Hännisen vieressä istui. Tapahtui moneen kertaan.

5

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäisi osata käyttäytyä asiallisesti vaikka olisikin eri mieltä asioista.

    • Anonyymi

      Perkele ku nauratutti!!!!!!! Hehheh heh

    • Anonyymi

      On teilläkin ongelmat, aina haukutaan muita mutta itsessä ei ole vikaa. Ei se tee teistä parempia, ja missä on nyt kommunisti lestakortti. En minä ainakaan huomannut mitään naureskelua, vaikka välillä joidenkin puheet oli huumorilla höystettyjä. Turpa nurinko pitäisi istua. Kannaisiko muiden arvostelun sijaan hankkia huumorintajua.

    • Anonyymi

      Kännykän räpellystä ainakin huomasin, lähes kaikilla naama kiinni kokousten aikana kännykässä. Eikö pitäisi keskittyä koukoukseen?

    • Anonyymi

      Enemmän mietityttää ihmisten käytös täällä Suoli 24. Väitän, että yksikään näistä ihmisistä täällä ei koskaan rohkenisi mennä sanomaan näitä samoja asioita kasvotusten. Netissä on aina helppo puhua paskaa, kun selkärankaa ei ole muuhun. Painu kysymään, että mikä niin naurattaa jos ihmisten ilo noin paljon häiritsee. Ja muista sitten asettua itse ehdolle seuraavissa vaaleissa tuon paskan puhumisen sijaan. Aivan käsittämättömän törkeitä kirjoituksia täällä välillä, joskus jopa nähnyt kun erään valtuutetun ulkonäköä on täällä arvosteltu ja haukuttu lihavaksi, eikö niin kun päässä soi järki ja moni näistäkin kirjoituksissa on verrattavissa kunnianloukkaukseen!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      236
      6527
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      50
      4584
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      98
      4413
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      7
      4209
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3702
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3618
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3596
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      23
      3501
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3273
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2415
    Aihe