Valtuuston kokous 19.12. ja käytös

Anonyymi-ap

Seurasin tämän iltaista (19.12.) kaupunginvaltuuston kokousta youtubesta ja ihmettelen suuresti muutaman jäsenen käytöstä kokouksessa.

Toinen henkilö pitää puheenvuoroa, niin yksi/kaksi henkilöä hänen edessään nauraa hänen esitykselleen. Haloo, kuinka aikuiset ihmiset käyttäytyvät näin ala-arvoisesti, vaikka olisivatkin eri mieltä? Käytöstavat täysin ala-arvoiset.

Tuli vielä todella lähikuvaa televisioon, en tunne tapausta, mutta T Hännisen vieressä istui. Tapahtui moneen kertaan.

5

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäisi osata käyttäytyä asiallisesti vaikka olisikin eri mieltä asioista.

    • Anonyymi

      Perkele ku nauratutti!!!!!!! Hehheh heh

    • Anonyymi

      On teilläkin ongelmat, aina haukutaan muita mutta itsessä ei ole vikaa. Ei se tee teistä parempia, ja missä on nyt kommunisti lestakortti. En minä ainakaan huomannut mitään naureskelua, vaikka välillä joidenkin puheet oli huumorilla höystettyjä. Turpa nurinko pitäisi istua. Kannaisiko muiden arvostelun sijaan hankkia huumorintajua.

    • Anonyymi

      Kännykän räpellystä ainakin huomasin, lähes kaikilla naama kiinni kokousten aikana kännykässä. Eikö pitäisi keskittyä koukoukseen?

    • Anonyymi

      Enemmän mietityttää ihmisten käytös täällä Suoli 24. Väitän, että yksikään näistä ihmisistä täällä ei koskaan rohkenisi mennä sanomaan näitä samoja asioita kasvotusten. Netissä on aina helppo puhua paskaa, kun selkärankaa ei ole muuhun. Painu kysymään, että mikä niin naurattaa jos ihmisten ilo noin paljon häiritsee. Ja muista sitten asettua itse ehdolle seuraavissa vaaleissa tuon paskan puhumisen sijaan. Aivan käsittämättömän törkeitä kirjoituksia täällä välillä, joskus jopa nähnyt kun erään valtuutetun ulkonäköä on täällä arvosteltu ja haukuttu lihavaksi, eikö niin kun päässä soi järki ja moni näistäkin kirjoituksissa on verrattavissa kunnianloukkaukseen!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      89
      2523
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1403
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      103
      799
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe