Seurasin tämän iltaista (19.12.) kaupunginvaltuuston kokousta youtubesta ja ihmettelen suuresti muutaman jäsenen käytöstä kokouksessa.
Toinen henkilö pitää puheenvuoroa, niin yksi/kaksi henkilöä hänen edessään nauraa hänen esitykselleen. Haloo, kuinka aikuiset ihmiset käyttäytyvät näin ala-arvoisesti, vaikka olisivatkin eri mieltä? Käytöstavat täysin ala-arvoiset.
Tuli vielä todella lähikuvaa televisioon, en tunne tapausta, mutta T Hännisen vieressä istui. Tapahtui moneen kertaan.
Valtuuston kokous 19.12. ja käytös
5
423
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäisi osata käyttäytyä asiallisesti vaikka olisikin eri mieltä asioista.
- Anonyymi
Perkele ku nauratutti!!!!!!! Hehheh heh
- Anonyymi
On teilläkin ongelmat, aina haukutaan muita mutta itsessä ei ole vikaa. Ei se tee teistä parempia, ja missä on nyt kommunisti lestakortti. En minä ainakaan huomannut mitään naureskelua, vaikka välillä joidenkin puheet oli huumorilla höystettyjä. Turpa nurinko pitäisi istua. Kannaisiko muiden arvostelun sijaan hankkia huumorintajua.
- Anonyymi
Kännykän räpellystä ainakin huomasin, lähes kaikilla naama kiinni kokousten aikana kännykässä. Eikö pitäisi keskittyä koukoukseen?
- Anonyymi
Enemmän mietityttää ihmisten käytös täällä Suoli 24. Väitän, että yksikään näistä ihmisistä täällä ei koskaan rohkenisi mennä sanomaan näitä samoja asioita kasvotusten. Netissä on aina helppo puhua paskaa, kun selkärankaa ei ole muuhun. Painu kysymään, että mikä niin naurattaa jos ihmisten ilo noin paljon häiritsee. Ja muista sitten asettua itse ehdolle seuraavissa vaaleissa tuon paskan puhumisen sijaan. Aivan käsittämättömän törkeitä kirjoituksia täällä välillä, joskus jopa nähnyt kun erään valtuutetun ulkonäköä on täällä arvosteltu ja haukuttu lihavaksi, eikö niin kun päässä soi järki ja moni näistäkin kirjoituksissa on verrattavissa kunnianloukkaukseen!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,194397Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522511
- 271929
- 221757
- 351750
- 681741