Valtuuston kokous 19.12. ja käytös

Anonyymi-ap

Seurasin tämän iltaista (19.12.) kaupunginvaltuuston kokousta youtubesta ja ihmettelen suuresti muutaman jäsenen käytöstä kokouksessa.

Toinen henkilö pitää puheenvuoroa, niin yksi/kaksi henkilöä hänen edessään nauraa hänen esitykselleen. Haloo, kuinka aikuiset ihmiset käyttäytyvät näin ala-arvoisesti, vaikka olisivatkin eri mieltä? Käytöstavat täysin ala-arvoiset.

Tuli vielä todella lähikuvaa televisioon, en tunne tapausta, mutta T Hännisen vieressä istui. Tapahtui moneen kertaan.

5

423

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäisi osata käyttäytyä asiallisesti vaikka olisikin eri mieltä asioista.

    • Anonyymi

      Perkele ku nauratutti!!!!!!! Hehheh heh

    • Anonyymi

      On teilläkin ongelmat, aina haukutaan muita mutta itsessä ei ole vikaa. Ei se tee teistä parempia, ja missä on nyt kommunisti lestakortti. En minä ainakaan huomannut mitään naureskelua, vaikka välillä joidenkin puheet oli huumorilla höystettyjä. Turpa nurinko pitäisi istua. Kannaisiko muiden arvostelun sijaan hankkia huumorintajua.

    • Anonyymi

      Kännykän räpellystä ainakin huomasin, lähes kaikilla naama kiinni kokousten aikana kännykässä. Eikö pitäisi keskittyä koukoukseen?

    • Anonyymi

      Enemmän mietityttää ihmisten käytös täällä Suoli 24. Väitän, että yksikään näistä ihmisistä täällä ei koskaan rohkenisi mennä sanomaan näitä samoja asioita kasvotusten. Netissä on aina helppo puhua paskaa, kun selkärankaa ei ole muuhun. Painu kysymään, että mikä niin naurattaa jos ihmisten ilo noin paljon häiritsee. Ja muista sitten asettua itse ehdolle seuraavissa vaaleissa tuon paskan puhumisen sijaan. Aivan käsittämättömän törkeitä kirjoituksia täällä välillä, joskus jopa nähnyt kun erään valtuutetun ulkonäköä on täällä arvosteltu ja haukuttu lihavaksi, eikö niin kun päässä soi järki ja moni näistäkin kirjoituksissa on verrattavissa kunnianloukkaukseen!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe