Isännöintitoimistot ja talkkarit

Anonyymi-ap

Missä pätevimmät talkkarit ja isännöitsijät? Kun tuntuu, ettei sellaisia ole. Omakotitalossa saa itse päättää, että mistä ottaa huoltomiehet mutta toista se on esim. kerrostaloissa. Ja sitten tämä yleisavainhomma ihmetyttää, kun tullaan toisten kotiin yleisavaimilla tekemään remonttia.

3

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No se on osakeasunnoissa "omistusasunnoissa" se että huoneiston omistaa taloyhtiö, ei osakas. Niin niillä pitää olla pääsy omistamaansa huoneistoon. Ei kuitenkaan omin luvin kuin hätätapauksessa, muulloin pitää ilmoittaa milloin käyvät, jos ajankohta ei sovi se on uusi aika sitten sovittava. Turvalukon voi myös laittaa, niin kukaan ei mene sisälle milloin sattuu, mutta yleensä siihenkin lupa pitää kysyä taloyhtiöltä. Turvalukon avainta ei sitten saa luovuttaa kellekkään, ei huoltoyhtiöllekään vaikka muuta väittäisivät.

    • Anonyymi

      Kyllä oiis hyvä olla hyvistä perheistä, paikallisia ja hurskaita..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      215
      6500
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      96
      4912
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      114
      4677
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      37
      3175
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      100
      2847
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2255
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1767
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      66
      1739
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1674
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      57
      1507
    Aihe