Yhdessä viimeisimmässä gallupissa hallituksessa kynnysmattona istuvan RKP:n kannatus oli laskenut vaivaiseen 3,5 prosenttiin. Ylen uutisissa 19.12.2023 Otto ja muut leppäkertut tanssivat piirileikkiä eduskunnassa joulukuusen ympärillä! Tästä tonttujoukosta puuttui vain Trump-naamarilla (!) varustettu paikallinen leppäkerttu X, joka muutama vuosi sitten naamakirjassa pomppi performanssiesityksessään joulukuusen vieressä!
Kaikki temput ovat nyt julkisuudessa käytössä. Julkisuutta haetaan nyt kaikin mahdollisin keinoin.
RKP:n kannatus 3,5 %
15
561
Vastaukset
- Anonyymi
Paikallinen "riippumaton" lehdykkä yrittää pitää Ottoa parrasvaloissa, kuten jo ennen eduskuntavaaleja.
Reportaasi Oton valmistautumisesta linnan juhliin jne. Otosta on myös tehty lehden kolumnisti. Kolumnit ovat pääosin maailmaa syleilevää äänestäjien mielistelyä.- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18172781O
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Otto esitti kysymyksen, jonka ilmeinen tarkoitus oli vain miellyttää hallitusta. Se sai aikaan naurua ja välihuutoja.
Toisin kuten pikkukaupungissa ja myös valtuuston istunnoissa, niin eduskunnassa kirjataan pöytäkirjaan tarkoin kokouksen kulku ja pidetyt puheenvuorot. Oton johtaman valtuuston julkisia istuntoja seuranneet voivat sen pöytäkirjoja lukiessa havaita, että aina kaikkia oleellisia päätökseen vaikuttavia suullisia selvityksiä ei kirjata valtuuston pöytäkirjaan. Voi vain kuvitella minkälainen meno on esimerkiksi kaupunginhallituksen kokouksissa.
EDUSKUNTA
Pöytäkirjan asiakohta PTK 61/2023 vp
Täysistunto
2.5. Suullinen kysymys puhtaaseen energiaan investoimisesta (Otto Andersson r)
Torstai 23.11.2023 klo 15.59
Suullinen kysymys SKT 66/2023 vp
Edustaja Otto Andersson.
Keskustelu
16.55 Otto Andersson r :
Arvoisa puhemies, ärade talman! Toivon, että vihreiden huomisessa vaihtoehtobudjetissa tunnistetaan selvästi, miten voimakkaasti hallitus edistää juuri vihreää siirtymää. Se on erittäin tärkeätä, koska se on yksittäisistä keinoista kaikkein vaikuttavin, jolla saadaan meidän päästötavoitteet kuriin. Samalla se luo työpaikkoja, se luo uusia yrityksiä, se luo kasvua, se on äärimmäisen iso mahdollisuus meidän elinkeinoelämälle. Yksi edellytys vihreälle siirtymälle on kotimaisen puhtaan energian riittävä saatavuus. Se on muuten myös todella tärkeätä kuluttajan sähkölaskun kannalta. Voisitteko, ministeri Mykkänen, kertoa kaikki ne keinot, miten hallitus tekee Suomesta puhtaan energian mallimaan — ainakin ne kolme tärkeintä? [Naurua — Välihuutoja]
https://www.eduskunta.fi/FI/vaski/PoytakirjaAsiakohta/Sivut/PTK_61+2023+2.5.aspx- Anonyymi
Otto, tunnettuna takinkääntäjää pitää (vahingossa?)savuttamastaan hillotolpasta kynsin hampain kiinni, vaikka sitten hallituskumppaniaan mollaamalla.
- Anonyymi
Onhan Oton kysyttävä Mykkäseltä, kun ei itse tiedä. Otto joutaa hyvin lapioimaan satamaan saapuvaa saastekasaa, se kun on sitä vihreyttä.
- Anonyymi
Ottohan muiden mukana torppasi kotikaupunkinsa tuulivoimahankkeen ja nyt kyselee miten hallitus edistää vihreää siirtymää. Melkoinen pelle.
- Anonyymi
SDP tässäkin RKP kanssa asialla.
- Anonyymi
Paikallinen kokoomus on demarien lisäksi pelkkä rkp:n kynnysmatto. Puolueet eivät myöskään noudata omia puolueohjelmiaan. Surkeaa porukkaa.
- Anonyymi
Ainahan se omanedun tavoittelija on nuoleskelemassa oli kyse mistä tahansa.
- Anonyymi
Iltapäivälehden jutun mukaan rkp:n puheenjohtaja haluaisi nostaa bensaveroa. Otto varmaan peesaa puheenjohtajaa, koska ilman puheenjohtajan avitusta hän ei olisi koko eduskunnassa.
- Anonyymi
Entäs jos se vaan on asiassa samaa mieltä? Miten erotat nämä kaksi asiaa toisistaan?
- Anonyymi
Silviissii se on aina ollut että RKP ajaa puolueohjelmassa sellaisia asisiota joita ei itse ole noudattanut, kaksikielisyydessäkin on luisteltu eri suuntiin.
- Anonyymi
Onko näin
- Anonyymi
Terve ihminen ei äänestä rkp:tä
- Anonyymi
3,5% kannatus on ihmeellisen korkea, kun huomioidaan heidän epärehellisyytensä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998