musiikkimaailamn ylivoimaisesti kirkkaimmiten loistava tähti Madonna sai taas viime viikolla uuden "todisteen" siitä että popin kuningatren titteli kuuluu yhä hänelle. Mm. music-megahitistä tunnettu rouva Ritchie oli gramex-levyfirman tekemän tutkimuksen mukaan kaikista maailman artisteista viime vuoden soitetuin ja suosituin artisti suojen radiokanavilla..taakse jäivät siis Madonna jälkeen menestyneinpänä naislaulajana pidetty whitney houston(joka nyt ei viime vuosina ole juuri soinutkaan?),titanic-tunnarista tuttu celine dion sekä supersuosittu mariah carey...he,saati sitten edes michael jackson eivät mahtaneet ylivoimaiselle Madonnalle mitään tässä kisassa...ja jotkut kehtaavat väittää että madonna on "menneen talven lumia"...huhhuh...ei tarvoitse olla mikään Madonna-fani voidakseen myöntää/ymmärtääkseen että Madonna on maapallon parhaiten menestynyt esiintyjä ikinä....
Madonna jätti celinen,mariahin ja michaelin taakseen
the woman who became the Le...
10534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
älä puhu paskaa!
esimekriksi michael jackson on PALJON menestyneempi kuin pornomadonna..
ja celinen musiikkia voi sentään kuunnella(toisin kuin madonnan) ja ei mariahkaan huono ole
Se nainen pelastaa päiväni pelkästään kun ajattelen sen elinvoimaa ja aurinkoista karismaa!
Jaa ettäkö Madonna maailmassa parhaiten menestynyt? Naisissa ehkä, mutta kyllä Elvis on suosituin. Ja bändeistä The Beatles. Mutta kun nyt oli kyse artisteista niin maailman menestynein nainen ON Madonna. Ja minusta ihan syystä. On ihailtavaa, miten paljon erilaista musiikkia hän osaa tehdä ja menestyä.
Michael Jackson on yhä popin kuningas: hän on suorastaan popin nero. Madonna on popin kuningatar.
mun mielestä elvis, the beatles ja michael jackson ovat aika lailla samalla viivalla!
siis jos ajatellaan menestystä!
eikä elvis ainakaan se menestynein ole!
madonna saattaa olla menestynein(siis tahkonnut eniten rahaa)nais artisti, mutta hyvän musiikin vuoksi hän ei ole menestynyt!
toisin kuin esim elvis,the beatles ja michael jackson!
Minustakin Michael Jackson on oikea Popin nero ja täys kunkku. Tulin iloiseksi kun näin miten moni täällä puolustaa hänenkin musiikki uraansa, eikä kaikki vaan jää pörräämään nykyisten syytösten ympärille. Kympit kaikille ketkä pitävät MJ:n puolia.Minusta Madonna ei ole ollenkaan hyvä. En ole koskaan pitänyt. Ja olisi voinut pitää vaatteet päällään..
Kyllähän se voi noinkin olla. Minusta Beatles on parempi kuin Elvis ja Jackson mutta sehän nyt ei oikeastaan tähän asiaan liity. Tahkonut eniten rahaa? Jostakin olen kuullut ett Rolling Stones olisi rikkain yhtye...? No enpä tiedä. Ei kait se niin mene.
rollarit eivät tietääkseni ole naisia?!
tarkoitin ansainnut EHKÄ eniten naisista!
madonna ei ole lähelläkään kärkipäätä eniten ansainneista jos otetaan mies artistit ja yhtyeet mukaan lukuun
Niin tietysti. Luulisin ainakin että rollarit olivat miehiä (toivottavasti). Saatoin lukea väärin tai sitten viestissäsi ei sanottu, että nimenomaan naisista. Tosiaan, jos miehet ja naiset olisivat samassa sarjassa niin Madonna ei välttämättä olisi edes kärkikymmenikössä.
no ei todellakaan olisi kärkikympissä!
madonna ei ole mitään verrattuna ESIMERKIKSI the beatlesiin,elvikseen,michael jacksoniin,queeniin ja rilling stonesiin..monia muitakin on joihin verrattuna madde on amatööri!
Oh hoh, jopas sentään! Tämä kyllä todistaa että Madonna on popin kuningatar kun häntä soitetaan eniten suomen kaltaisessa suuressa ja vaikutusvaltaisessa maassa! Miten on laita Virossa? Entäpä Latviassa? Varmaan Madonna on sielläkin listojenkärjessä!! Kauan eläköön popin kuningatar!!!!!!!!!!!!!!!