Hei,
Hankin juuri kissanpennun ja haluaisin käyttää sen lääkärissä, jotta saisi sovittua milloin on hyvä leikata ja tarkistettua että pennulla on takuulla kaikki kunnossa.
Mikä olisi hyvä eläinlääkäri Tampereella?
Hankin juuri kissanpennun ja haluaisin käyttää sen lääkärissä, jotta saisi sovittua milloin on hyvä leikata ja tarkistettua että pennulla on takuulla kaikki kunnossa.
Mikä olisi hyvä eläinlääkäri Tampereella?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Me ollaan käytetty kissaamme ihan vain kaupungin eläinlääkärillä. Halvempaa, ja palvelu asiantuntevaa. Suosittelen.
Missä se pitää vastaanottoa?
Mikkä sen taksat on?
En kyllä muista paljon se silloin makso kun käytettiin omaa kissaamme "pentu-tarkistuksessa", ja kissamme myös silloin rokotettiin. Oisko ollu joku 40€ (???puhdas veikkaus???).
Mutta silloin kun hintoja vertailtiin, niin se oli ehdottomasti halvin. Ja vähän aikaa sitten kun kissamme(tyttö) steriloitiin ja leikattiin, niin se maksoi 96€ samassa paikassa.
Ja vastaanotto on koskikeskuksen vieressä..
Kiitos tiedoista!
Varmaan löydän puhelinnumeron luettelosta tampereen kohdalta!
tarvii toi meidän poikakin rokotuttaa ja leikkauttaa kun on sen aika!
Hän on tosi kiva ja pätevä. Eikä leikkaus ollut sen kalliimpi.
Kiitos vinkeistä. Taidan ensin kokeilla kaupungin eläinlääkäriä, mutta muistan Hervannan. Lisääkin suosituksia saa vielä jättää!
http://www.tampere.fi/vapaa-aika/elaimet/elainlaakarit/index.html#CONTENT.otsikko.9.