Kun tää joulu vaan on ohi

Niin saat päättää jatketaanko enää.
18487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Tee ite pöljä ratkaiseva päätös.

Äänestä
  • Haluan tietysti jatkaa mut jos tuntuu ettei toinen haluisi enää niin eihän sii silloin järkee oo.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Haluan tietysti jatkaa mut jos tuntuu ettei toinen haluisi enää niin eihän sii silloin järkee oo.

    Olet ruma ja vain friendzonella.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Olet ruma ja vain friendzonella.

    T. Hehku.

    Äänestä

Ei jatketa enää nalle.

Äänestä
  • Lopeta esittämästä muita sk!tso.

    Äänestä

Tottakai haluan jatkaa en sua hylkää

Äänestä

Minä haluan jatkaa, mut toki sun päätös.

Äänestä
  • Muutetaan Kirjalaan

    Oikotie onneen

    Äänestä

Jatketaan mitä? Eihän mitään ole edes meneillään.

Äänestä

Minkä jatkamisesta on kyse?

Äänestä

tässä ei minulle mitään. jotain sentään mikö ei koske itseä.

Äänestä

se kolari tapahtui ajallisesti silloin, kun minulla piti olla muita kyydissä. sain enteen ja tunsin jotain pahaa tulevan, lähdin pois kotoa. joku noita varmaa olen. ajattelin että tarvitsen aikaa ajatella, näin sen kolarin, ja ehdi ensin. auto oli mustaa energiaa täynnä, lähdin pakoon sieltä, löin pääni, en muista mitää kuin että juoksin metsään ja jatkoin vaan matkaa. jossain kohtaa olen pyörtynyt, hyttyset herättivät. muistan sen hetken vasta kunnolla nyt, auto vain lähti, sitten tajusin ettö pyörin, tunsin jotain valkoista ympärillä ja tunteen : "pakene". olisitko tappanut minut sinne autoon jos olisit ehtinyt?

Äänestä
  • kun sinun tekosi kohdistuvat myös muihin, pidätkö minua syyllisenä johonkin? oletko menettänyt lapsen? tehnyt abortin tai tiedänkö jotain? ei ole todisteita, pura sydäntäsi ja kerro? juon itsekin viiniä, jutellaan vaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    kun sinun tekosi kohdistuvat myös muihin, pidätkö minua syyllisenä johonkin? oletko menettänyt lapsen? tehnyt abortin tai tiedänkö jotain? ei ole todisteita, pura sydäntäsi ja kerro? juon itsekin viiniä, jutellaan vaan.

    tai onko naisesi kuollut tai peitteletko todisteita? onko joku palkannut tappamaan minut? tai oletko exöni tai hänen nainen tai joku joka haluaa heille hyvää?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    tai onko naisesi kuollut tai peitteletko todisteita? onko joku palkannut tappamaan minut? tai oletko exöni tai hänen nainen tai joku joka haluaa heille hyvää?

    minähän mietin aborttia ja kiitän joka itseäni etten sitä tehnyt, painostuksesta huolimatta. olisitko halunnut sitä?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    minähän mietin aborttia ja kiitän joka itseäni etten sitä tehnyt, painostuksesta huolimatta. olisitko halunnut sitä?

    vai kenet sinä haluat? tulee mieleen se uneni, jossa itseasiassa piru uhkaa lasta ja nauttii pelostani. lopulta minä voitan ja piru häviää.

    Äänestä

Joulu on jo ohi. Miten kävi?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niin saat päättää jatketaanko enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu