Olipa surkuhupaisaa seurata uuden kaupunginjohtajan hakua.
14 hakijaa, yksi haastateltiin ja häntä ehdotetaan valittavaksi.
Hakijoissa muitakin ansioituneita ja kokeneita hakijoita.
Toivottavasti valittavat menettelytavasta ja hakevat oikeutta.
Tuo haku menee nurin varmasti.
Euran kaupunginjohtajahaku
15
754
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä haussa ei noudatettu näköjään hyvää tapaa saati kuntalakia.
- Anonyymi
Toivottavasti valittavat, niin menee haku ja nimitys uusiksi.
- Anonyymi
Mikäs kaupunki se Eura on?
- Anonyymi
Mikäs kaupunki se Eura on?
- Anonyymi
Eura on tuppu kylä. eikä kaupunki.
- Anonyymi
Tuppa kylä on kyllä yhdys sana
- Anonyymi
Eli sen vuoksi ei tarvitse noudattaa hyviä tapoja saati lakia?
- Anonyymi
Miksi olisi pitänyt haastatella jos on etukäteen päätetty kuka otetaan oltaisiin vaan sen piilotteluun tuhlattu työaikaa. En kyllä edes tiedä tästä mitään mutta noinhan ne aina menevät mikä tästä tekisi poikkeuksen.
- Anonyymi
Miksi turhaan haastatella muita, jos yksi selvästi muita parempi. Turhaa rahan haaskausta ja pelleilyä. Nimet jos googlailee, niin silläkin jo asia selviää. Osalla ei koulutusta tai kokemusta ja osalla luurankoja kaapissa jne. Varmasti hyvä valinta.
- Anonyymi
NO TOIVOTTAVASTI VALITTAVAT, NIIN MENEE HAKU UUSIKSI.
- Anonyymi
Miksi toivot uudelleen hakua? Se joka hakijoista on nyt valittu oli hakijoista paras. Niin ei kai nyt kukaan hakijoista niin pöhlö ole, että valittaa jos ei koulutuksellaan eikä kokemuksellaan pärjää valitulle.
- Anonyymi
Hyvä valinta oli!
- Anonyymi
Se on kepun tapa toimia. Valtuustoa johtaa vanha kepu-jyrä-
- Anonyymi
Punaisella jäsenkirjalla valittiin uusi kunnanjohtaja, joten demarienemmistö teki valinnan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Punaisella jäsenkirjalla valittiin uusi kunnanjohtaja, joten demarienemmistö teki valinnan.
Demarit teki kaikkensa ettei saatu edes hyviä hakijoita. Tärkeintä oli saada oma mies johtoon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1847209Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1243259Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?501838Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601827- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am801765Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161551- 691373