on eläväinen lumiukko Marjuskan katolla, walking in the air vai mites se menee
ei oo apsia eikä ärrää, jouluvaloihin jäätyy, jossei jo muuten oo jäässä
eli kiitos sinne Mikalle ilosta
ei oo apsia eikä ärrää, jouluvaloihin jäätyy, jossei jo muuten oo jäässä
eli kiitos sinne Mikalle ilosta
Vastaukset 29
Vanhimmat
Tosi jees! Harvinaisen hyvä idea, piristää kummasti kylän ilmettä.
Tarttis laittaa vähä lisää ilmaa, rupee ukko oleen kenollaan, vähä niinku asiakkaaat...
Kiva että joku viihtii nähä vaivaa,kaupungin päättäjät sais kahtua peiliin ja kpo evustaja esittelee hymyä lehessä,ei palijo naurata,nuoria käy sääliksi,ärrän tilat vaikka nuorisotiloiksi tai jotain,vaikka uimahallin kahvio,ihan tyhjänpanttina
Eiköhän jokainen järkevä nuori lähde pois heti kun pystyy. Yliopistoon tai ainakin jonnekin muualle töihin.
se apsin kirppari sopisi erittäin hyvin nuorisotiloiksi
Tehdään uusi ja uudesta tavarasta!
Sinä varmaan maksat vuokrat? Hyvähän se on peraukisten ehdotella kaikkea, kun ei tarvitse itse maksaa.
Jos Mika jaksais laajentaa Marjuskaansa vähä sinne kahvipannupuolelleki?
Kaipais iha pikkase rennompaa tunnelmaa ku siinä tien toisella puolen ja ihan vähä evullisempaa, ei tarvi niitä rasvasia leivoksia etes kuhan sumppi ois vahvaa ja tuoretta.
Ois kahvi siinä kauppareissun lähellä.
Mutta ketää ei voi eikä saa velvottaa. Yrittäjä tietää kyllä.
Uimahallin kahviosta vois ostaa karkkia samalla,miksi lamppu pitää keksiä uuvelleen,siellä ois työntekijät valmiina ym.puitteet
Mikään ei tiettävästi estä persuja perustamasta sitä turinatupaansa entiseen Kesti-Kamarin tiloihin???
Tämä kpo:n edustaja saa toivottavasti lähteä ensi kpo:n vaaleissa. Ennen vaikka persuja äänestän kun tätä
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18184272O
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Siinä on semmonen klisee pikkupaikkakunnalla että jos meet kapakkaan kahville sinut leimataan kylän juoruhenkilö oletettujen toimesta juopoksi heti ja loppuiäksi,hegulla voip käyvä neutraalimmin,mikä siinä nyt mättää,kaikki ei käy kahviloissa vaan keittävät kotona
Kapakka on Kapakka, se ei siitä kummene, vaikka voissa paistaisi.
Valitettavasti kapakassa on oma leimansa, ei sinne mennä kahaveelle , kuten kahvilaan !
Jooo, sama homma kun Alkossa ruettaisinn myömään maitoa, voi maidot hapata hyllyihn vaikka olisivat miten kovassa tarjouksessa. Halpa- Hallille vois antaa palautetta, että siellä rupeaisivat pitään pannua uudestaan kuumana.
Halpahalli oli hyvä kahvipaikka. Ostosten lomassa joskus kun teki mieli hörpätä. Joskus näki vanhan tutun kauppareissulla oli mukava pyytää kahville hetkeksi juttelemaan. Lopettivat kun jotkut jättivät kahvinsa maksamatta vakka oli pullanki kans melkein ilmaista. Moni hyvä loppuu joittenkin moralittomuuen akia.
Marjuska han on ollut kahvittelijoille kylän halvin kahvila koska kahvi siellä ilmaista,kuuluu palveluun. Käy ketkä uskaltaa
No kaljan hinnoissahan ne ilmaiskahvit maksetaan. Se ei ole ilmaispalvelua.
Et tätä ollut tajunnut ??
Kaljakin on lähipitäjiin verrattuna halpaa.
Ei pakko ottaa kaljaa et saa kahvii ilmaiseksi tollo
ilmaiskahvien ryystäjä maksattaa sumppinsa kaljankittaajilla. reilu peli persuistakin eiks jeh?
Olipa hyvän näköinen, kannattaa käydä katsomassa kauempaakin! On vastakohta melkein näkymättömille jouluvaloille, joista ei tule yhtään Joulu mieleen.
Joo, eikö!
Kapakka on kaakka, joo o niin pitääki mutta Häggman on niin tätilä että kutimet kilisee.
Bubi- visat keskiviikkoisin ovat tulleet erittäin suosituiksi ympäri maan.
Riittäisikö Haapaveellä visailijoita? Joukkueita?
Keskiviikkoisin bingo vetää ainakin porukkaa.
Ne ovat olleet suosittuja iät ja ajat. Toki jossain haapaveden persereijässä ne ovat uusi juttu.
hehhe
Nyt oli lumi-ukkokin väsähtänyt..hauskan näköinen siltikin kun lötkötti kylellään kuin ois liikaa ottanut..liekkö raketti osunut vai pakkanenko lannisti
Oishan se kiva, jos Marjuskasta tulis vähä niinku kahavilaki. Aluksi ja loppuiäksi leimattas juopoksi, mutta eihän sillä ole mitään väliä. Peruspullat riittäs kun olis tuoreita .
Tarvitta tämmönen ketjuista ja ideologioista vapaa alue.