Veljelläni on epäsosiaalinen persoonallisuushäiriö

Anonyymi-ap

Tunnetaan myös nimellä antisosiaalinen persoonallisuushäiriö. Siitä on ihan lääkärin tekemä diagnoosi, joten ei ole mutua.
Hän on ollut yhteensä yli 7 vuotta vankilassa rikosten takia. Mm. Tapon yritys. Käyttänyt huumeita ja alkoholia vaikka nyt onkin toistaiseksi raitis.
Täytti juuri 40 vuotta ja vasta nyt on saamassa ehkä itselleen ammattitutkinnon. Töissä on ollut mutta joka paikasta lähtenyt ovet paukkuen kun pomo on niin " vittumainen" tai sitten päihteiden takia.
Nyt opiskelee uutta alaa ja pääsi oppisopimuksella töihin. Nähtäväksi jää saako koulua loppuun ja irtisanoutuuko taas kun pomon kanssa menee sukset ristiin. Kokee jo nyt olevansa alallaan ehdoton ammattilainen ja tietää " kaiken"ja kokee olevansa pätevämpi kuin kymmeniä vuosia alalla olleet.
Kaksi lasta on otettu huostaan ja myöhemmin adoptoitu. Nykyisen naisystävän kanssa lapsi joka on välillä ollut huostassa ym. Kuitenkin viettävät nyt perhe elämää.
Joulun alla veli sairastui flunssaan ja sanoin että eivät voi tulla jouluna kun ovat kipeitä. Tulivat kuitenkin ovelutta käyttäen soittamalla muistisairaalle äidilleni jonka kanssa asun ja äiti antoi luvan tulla.
Saimme veljeltä tartunnan ja sen myötä äiti kaatuili lattialle. Onneksi ei loukannut itseään

Ilmoitin veljelle tilanteen ja kiittelin tartunnasta jolloin hermostui täysin totaalisesti. Ilmoitti että ei aio enää ikinä tulla käymään ja jos en lopeta yhteydenpitoa niin tulee käymään ... Naisystävänsä oli minun kanssa samaa mieltä että olisi pitänyt jättää tulematta ja veljeni hermostui hänellekin.
Ihmeen vahva reaktio kun äiti ei loukkaantunut tai joutunut edes sairaalaan.

Vaati anteeksipyyntöä kun olen iljennyt häntä epäillä tartuttajaksi. Ihan silkkaa alistamista. Kun en siihen suostunut niin sitten katkesi se kamelin selkä ja uhkasi väkivallalla.

En usko että pysyy raittina pitkään ja olen tyytyväinen jos hänestä ei jatkossa mitään kuulu.

1

1404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei nuo koskaan muutu luotettaviksi ja pitkäjänteiseksi.
      Pistä välit kokonaan katki vaan.
      No ehkä hautajaisissa voit käydä ja myöhemmin heittää vettä kumpuun.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      63
      5032
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2289
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      2190
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      222
      2163
    5. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      218
      1383
    6. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1324
    7. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      976
    8. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      47
      953
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      897
    10. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      879
    Aihe