Kaikki ihannoivat paperimiehiä. Heillä on parhaat talot ja autot, kauneimmat vaimot, he ovat kunnioitetuimpia
Osaatteko sanoa miten pääsisin paperimiesten tasolle sosiaalisessa arvojärjestyksessä? Olen ammatiltani vain metsuri ja ollut talonmiehenäkin
Osaatteko sanoa miten pääsisin paperimiesten tasolle sosiaalisessa arvojärjestyksessä? Olen ammatiltani vain metsuri ja ollut talonmiehenäkin
Vastaukset 27
Vanhimmat
No sanoppa ihan ekaksi minkä kokoinen muna sulla on?
- upm
toki hieman imeä JN toki hieman
Pure munkkia hönö
voi kulta ,koskettele itseäsi.
Äipän pikkunen kaappipuppeli se taas jaksaa
Et mitenkään koska sulla ÄO nolla
Paperimiehiä nykyään todella pieni joukko. Taitaa koskella olla joku 350 duunaria. Toista oli ennen kun paikkakunnalla oli reilusti yli 2000 hyvin tienaavaa paperimiestä jotka toivat Jämsään kateutta ja hyvät verotulot. Tulevaisuudessa melkein kaikki palkansaajat työskentelevät matalapalkka alalla. No eipä tänne kukaan nuorista jää. Paitsi äitien pilalle hyyssäämät iltatähdet.
Ja poispotkituista paperimiehistä se vasta ongelma onkin kun eivät kaikki pääse enää putkeen eikä saa töitä.
Vaan sulla on ryyppyputki hehehee
Äläs sano vain metsuri, se ei kehno ammatti ole ollenkaan.
Enkä oikein tiedä, mitä intoa siinä nyt olisi olla sosiaalisessa arvojärjestyksessä korkeammalla. Mitä sitä tavoittelemaan . Eikö ihmiselle ole terveellistä olla kohtuullinen ja tyytyväinen. No, opinnot ovat sitten se tie, jota kautta yhteiskunnallinen luokkaloikka on mahdollinen.
Ketkä kaikki muka??
Sun äitis
Uupuneet paperimiehet. 😂😂
En mä ainakaan todellakaan ihannoi noita paperimiehiä. No way!!
Opettajia kaikki ihannoi
Sossu pummi kilahti
KUKAAN ei ihannoi yhtään jämsäläistä, lähinnä säälintunteita tuntevat..
Puhut siis itsestäsi taas kerran luuseri reppana
Osui ja upposi kjäh kjäh🤣🤣🤣
Sääli on osuva sana, syynä kateellinen ja itsestään kaikkea luuleva jämsäläinen luonteemme. Siksi meitä säälitään.
eikös kateellisuuskin ole hallinnassa jämsässä.
Minä ihailen paikkakunnan sairaanhoitajia. Useammat ammattitaidon lisäksi ystävällisiä.
Minä ihailen sosiaalityöntekijöitä ja diakoniatyöntekijöitä.
Sosiaalityöntekijä voi tienata 5000 euroa kuussa
No,kerro mistä tiedät?et ainakaan sinä,se vaatii jo korkeakoulu opintoja.sinä olet tyhjän puhuja,muka viisas.heitä nyt joku viisas vastaus,vaikka nyt kilahti,kääk.muuhun et pysty .
Kyllä on Jämsässä kateellisena ilkeää porukkaa😡.
Pölypöksyjen kusip*iden reservaatti on pahasti pesiytynyt jämsään, varsinkin piipunjuureen. Kaikki tiedetään nesteellä ja hyvävelikerho jakaa kaupungin parempi palkkaiset hommat sisäpiirin kavereille. Jämsässä on muitakin töitä, kuin tehdas, pitää osata vain etsiä. Palkka on hyvä, jos tekijäkin on ammattimies, nuorille tuntuu olevan aamu 6 herätys itsenäisesti jo liikaa