Olenko therian olen aina tuntenut vetoa eläimiin pienempänä ääntelin paljon kuten eläimet luokka toverini sanoivat minua kissaksi/koiraksi olen leikkinyt myös kissa eläintä tykkään fyysistä leikeistä (esim leikki painosta yms ) hautaan lintuja ja tavaroiden suuhun otto on luonnollista kesällä ulkona neljällä jalalla juokseminen on myös mahtavaa talvella ei niinkään tykkään nukkua kippuralla ja kiipeäminen puuhun mahtavaa nautin pellolla ja metsissä olosta en saa kuitenkaan minkään laiska merkkejä menneestä omaan myös tarkan haju aistin.
Olenko therian
Anonyymi-ap
321599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Hautaan siis lintuja ja tykkään leikki painosta sori kirjoitus virheet
ANTEEKSI SIIS MINÄ JAHTAAN LINTUJA😂
JA PIDÄN LEIKKI PAINISTA😂(huomaa mitkä sanat ovat hankalia)
Jos sinulla on negatiivistaista puhuttavaa therianeista älä komentoisitä täntnne epäasiallisesti (kiroilu mielenterveyteen liittyviä linkkejä yms)kiitos.
Minua ei myöskään lika haittaa ja joskus tuntuu päässä niissä kohdissa joissa eläimellä olisi korva niin kutinaa
Saatat hyvin olla, etsi vaikka YouTubesta therian meditaatio ja sulje silmät ja yritä kuvitella mahdollista typeäsi ympärillesi. Voit myös tutkia eri eläimiä esim Wikipediasta. Vaikuttaa siltä että voit olla therian mutta mieti sitä tarkkaan. Toivottavasti auttoi ja mukavaa vuoden alkua!
-sumu
Kiitos avusta
Kiitos
Ole hyvä vaan! Mihin tulokseen pääsit? Jos olet therian mikä on typesi?
-sumu
Päädyin johonkin koira eläimeen koettuun tai johonkin vastaavaan
Sumuuuuu auta muakin, en tiiä oonko therian mut koko ajan tekee mieli olla neljällä jalalla ja alan vaan yhtäkkiä ääntelemään eläinten äänillä. Tunnen oloni rennoksi ja mukavaksi kaverin koirien seurassa. Esim nyt on jotenkin villi olo ja tämä tapahtuu tosin vain kotona, koulussa tuntuu suht paljon ihmiseltä. En oo tietääkseni saanut shiftejä, voiko olla therian ilman shiftejä vai onks niitä pakko olla ollakseen therian🤔🤔 Haluisin niiin kovasti tietää oonko, en kuitenkaan voisi kertoa sitä mun kavereille koska ne vaan nauraa kun yhden mun kaverin sisko ja sen kaveri pomppii maskit päässä😩😤 Voi muutkin auttaa🥺
perus gen z mielensairastelija
Itekki kyl kuulut varmaan gen z😑
Et ole. Olet ainoastaan tyhmä.
Mä oon Therian kissa musta valkosta jne.
Jos ei ole positiivista sanottavaa voi häiåyä
Siis häipyä
Et ole, olet vain tyhmä.
En jaksa näitä kiuasaajia
Itse en kiusaa mutta on erittäin selvää että että jos noihin asioihin oikeasti uskoo, se ei ole normaalia vaan pitäisi käydä juttelemassa ammattilaisen kanssa.
Anteeksi mitä!! Olen itse leijonatherian🦁 Therianeiden !ei! todellakaan kuulu mennä puhumaan millekkään ammattilaiselle!! Kaikki uskoo mihin uskoo!! Sinun itse pitäidi mennä puhumaan koska periaatteessa käsket toisten muuttaa heidän tyyliään/elämäntapaansa
(Jos tekstini loukkaa jotain erittäin paljon olen pahoillani:()
Kommentoi tähä viedtii jotai jos oot samaa mieltä mun kaa!!
Ei tuo ihan järkevän/terveen ihmisen ajatusmaailmta kuulosta, että uskoo olevansa joku eläin. Haloo, nyt niitä valoja päälle. Kaikki elämäntavat ja uskomukset eivät välttämättä ole yleisesti hyväksyttäviä/lasketa terveeksi toiminnaksi.
Olen tasan samaa mieltä!! Therianius on identiteetti, eikä sitä voi muuttaa ammattilaisen kanssa keskustelemalla. (Tai jos voi, niin se on hyvin, hyvin vaikeaa.)
Therian tietää TODELLA hyvin, että on ihminen. Hän kuitenkin kokee olevansa tietyllä henkisellä tasolla jokin eläin. (Sitä on vähän hankala selittää. Anteeksi, jos kirjoitin huonosti.)
Ennen kuin tulet tänne, yritä selvittää edes perusasiat!
Ja vitut mitään selvitä. Teillä kaikilla heittää yläkerrassa ihan 100-0. Henkisiin ongelmiin on saatavilla apua, ja on tarjolla tiettyjä lääkkeitäkin.
Viha momentin lähettäminen on yhtä helppoa kuin kiven heittäminen mereen mutta sen lähettäjä tai heittäjä ei tule ajatelleeksi kuinka syvälle se menee😞
Niin sen kuuluukin olla, ja upota syvälle.
Kommentin siis
Toi on syvältä Ana ihmisten keitä ne on
mistä tiedän että olen therian
Ite oon hevostherian ja TIEDÄN VARSIN HYVIN olevani ihminen mutta olo tuntuu jotenkin villiltä, vapaalta ja eläimelliseltä. Pa***t mä välitän teistä kiusaajista,haukkujosta tai muiden tunteiden dissaajista. Te OIKEAT Therianit. Älkää välittäkl kiusaajista ja tehkää mitä sitä omintanne!💪🏻🦊
Minä olen reilu nelikymppinen sälli ja aina suihkusta tullessa peilin edessä pullistellessa olen tuuminut että olen vähän kuin gorilla, mutta saatan olla myös muunsukupuolinen, luulen että olen raskaana pienelle norsuvauvalle, komea kärsä näkyy jo!