Nasdaq 100 vai SP500

+10 vuoden sijoitukseksi?
7488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Entä jos sijoittaa molempiin? Nasdaq100 ja sp500?

Äänestä
  • Mitäs jos onkin niin vekkuli ettei sijoita kumpaankaan?

    Äänestä

  • Vain yhden sai valita!

    Äänestä

Sanoisin, että ilman omaa näkemystä SP500 on "turvallisempi" vaihtoehto.

Oman näkemyksensä muodostamiseksi voi toki kysellä muiden näkemyksiä aiheesta, mutta tämä ei taida olla ihan kaikkein hyödyllisin kanava siihen hommaan.

Äänestä

Aivan sama, kummassakin on kolmannes painosta isoilla ja samoilla firmoilla, microsoft nvidia tesla ym ym.

Äänestä

Nasdaq 100 on isompi paino magnificent 7:iin. Oliko jopa puolet?

Äänestä
  • Oli 55 prosenttia heinäkuussa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

+10 vuoden sijoitukseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu