Metsäyhtiö Stora Enso aloittaa muutosneuvottelut
Muutosneuvottelujen piirissä on 300 henkeä
SRV aloittaa muutosneuvottelut – koskee yli 300 henkilöä
Kannattaa punaisten aloittaa lakot ennen kuin tulee kenkää! tsih tsih
Muutosneuvottelujen piirissä on 300 henkeä
SRV aloittaa muutosneuvottelut – koskee yli 300 henkilöä
Kannattaa punaisten aloittaa lakot ennen kuin tulee kenkää! tsih tsih
Vastaukset 16
Vanhimmat
Polta kukkaa se kasvattaa tukkaa ja rahapussia yeah
Kapitalisteille pukkaa kylmää hikeä pintaan.
Kapitalisti voi häipyä rahoineen maasta, mutta lakkoileva rupusakki jää käpyjä syömään.
Monelle punikille voisi nyt olla historiallinen tilaisuus olla laittomassa lakossa. Jatkossa sillä ei enää ole siihen varaa.
Sano tuo orpo urpolle
Hallitus ja EK suovat mielellään punakaartille mahdollisuuden viimeiseen laittomaan lakkorutistukseen. Jatkossa käy niin kalliiksi, ettei kuihtuvalla ay-mafialla rahkeet enää riitä. Kaikilla ei tule edes olemaan työtä mistä lakkoilla.
Myös Aspocomp aloittaa muutosneuvottelut lomautuksista ja irtisanomisista Suomessa.
Huhun mukaan eduskunnassa on aloitettu myös muutosneuvottelut.
Höhön mukaan eduskunnassa ei ole aloitettu muutosneuvotteluja.
Sieltä eduskunnasta voisi aloittaa, siellä ei tämän puoluekurisysteemin tähden tarvita kuin eduskuntaryhmien puheenjohtajien verran porukkaa. Lait säädetään EUssa, ei Suomessa tarvita 200 tyhjän panttina istujaa, jotka eivät edes ole paikalla televioruudusta nähtynä.
Hallituksen ja presidenttilaitoksen voi myös turhana lopettaa, sillä onhan meillä oikeuslaitos sanomassa, miten toimia.
Niin ja media.
Tuollainen puhdistaa vanhan firman tuottamattomasta tai huonosti tuottavasta populasta . Valtiollakin olisi varmasti 10 000 sellaista viranhaltiaa joita ei kannattais tilipäivinä muistaa . Kun ne duunit ovat jo aikoja sitten lopahtaneet .
mahtaako 10 000 riittää, veikkaisin että enemmän, joiden puuttumista palkkalistoilta ei huomaisi ainakaan tavallinen puurtaja.
Polta kukkaa se kasvattaa tukkaa ja rahapussia
Ime sukkaa, se kasvattaa teepussia, hähähäää.
Muutama kuukausi on mukava köllötellä lomautettuna. Ei tarvitse vaivautua töihin, vaan saa köllötellä talviunta muutaman tonnin kuukausikorvauksella. Ei paha.