Mistä johtuu, että Juuassa on talvisin jopa kylmempää mitä lapissa. Juuan ja kaikki juukalaiset voisi luovuttaa lappiin muutenkin ja jättää sinne eristäytymään muusta suomesta.
Juuka suomen kylmin paikka
22
643
Vastaukset
- Anonyymi
mie tykkeen pakkasesta ja en muuta minnekkään.
- Anonyymi
Tulis edes pakkanen ja panis.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulis edes pakkanen ja panis.
Vanha piian ilta rukous. Panis pakkanen ja ruoste raiskais.
- Anonyymi
Kivekset vaan tahtoo näillä pakkasilla jäätyä ulkona kiinni joka paikkaan.
- Anonyymi
Mulla on jo sen verran harmaat kives karvat ettei tiedä onko ne jäässä vai ei.
- Anonyymi
Vanhalla ukolla kivekset laskeutunna liian alas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhalla ukolla kivekset laskeutunna liian alas.
Mikä on liian alas?polviin astikko fitjakassit on liikaa.
- Anonyymi
Aloittaja on kateellinen Nurmeslainen. Tulisi sitten kuitenkin itse tänne nauttimaan pakkasennätyksistä. Nurmes ei ikinä tule pakastumaan jätevesiensä ympäröimänä.
- Anonyymi
Valtimo-Nurmes-Juuka-Ilomantsi on kylmimmät paikat pohjoiskarjalassa
- Anonyymi
Pohjois-Karjalan kylmin paikka on Pohjois-Karjalassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pohjois-Karjalan kylmin paikka on Pohjois-Karjalassa.
Juuassa on kätevä olla kivekset paljaana.
- Anonyymi
Se on kiva kun kakkii pihalle ja se pökäle jäätyy ja kädet ei mene kakkaan kun kantaa sen sit pönttöön. -15 celsiusta riittää.
- Anonyymi
Ne pussit on koiria varten.
- Anonyymi
Pakkasilla terska inhottavasti jää kiinni metalliseen mattotelineeseen.
- Anonyymi
Parempi nojata kustessa harjanvarteen.
- Anonyymi
Mites jos tulee suolisolmu ja täytisi kaikkia? Tällä kertaa on merimiessolmu kyseessä.
- Anonyymi
Ennen pit ulukohuussissa paskapylyväs kammeta rautakangella nurin kun rupes jo persettä hipommaan,olj kylymä pylyväs ja jiässä kun ei meinannut aina kuatua.
- Anonyymi
Tynämentillä tyhjenee koko huussi!
- Anonyymi
Jäätyi kovilla pakkasilla kivekset kiinni naapurin peltiseen postilaatikkoon kun olin aamulehteä hakemassa.
- Anonyymi
Kyllä muovipintakin tuntuu aika rapsakalta sulkijalihakselle.
- Anonyymi
Keljekseltä tirisee kokoajan sen verran nyyteille etteivät ne kauan pysy pellissä kiinni.
- Anonyymi
Kyllä parila on antanut kuvion kivesnahkaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998