Mustang satula?

vt 750

Kannattako satsata rapiat 400euroa Mustangin satulaan???
Kertokaapa kokemuksia, plussia ja miinuksia.

7

2766

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mika

      Kannattaa, jos nykyinen penkki ahdistaa. Itsellä Mustangin satula Suzuki Volusiassa. Pisimmät päivämatkat on ollu 700 km hujakoilla eikä ajaminen ole ottanut takapuoleen. Penkki ei rupea painamaan mistään kohtaa.

      Huonona puolena voisi mainita sen, että jos laitat takapenkin tilalle esim tarakan, niin se ei välttämättä mene heittämällä kiinni. Mustangin penkki on isompi kuin vakiopenkki - ainakin Volusian kohdalla. Jouduin vähän porailemaan Thunderbiken tarakkaa, mutta systeemistä tuli ihan siisti.

      Penkki saattaa siirtää ajoasentoa eteen/taakse/ylös pari senttiä. Jos haluat pitää ajoasennon juuri samanlaisena kuin ennen, niin voit joutua vaihtamaan raisereita. Volusian penkki toi ajoasentoa pari senttiä eteenpäin ja hivenen ylöspäin.

    • vt750c2acerc44

      Kyllä kannattaa!!

      Itse tilasin Mustangin Wide Vintage-satulaparin USA:sta huhtikuussa, ja jo nyt ajeltuani ja vaimoni ja/tai kummityttöni jo istuessa kyydissäni yhteensä reilut 1000 km, niin olemme todella tyytyväiset.
      Helppo pitää puhtaana, ei veny ei vanu, ja pehmusteetkin siinä on, vastakohtana Hondan kivipenkeille, joissa on pari senttiä superlonia...
      Menee heittämällä paikoilleen Sissybarin ja telineenkin paikalla ollessa Honda vt750c2 ace rc44:seen...
      Ajoasentokin on minusta parempi, kun on hiukan alempana ja taaempana. Samalla penkki antaa selälle tukea ja kyytiläisen penkki lisää sitä.
      Hankkimieni astinlautojen kanssa todella paras ostokseni!!!

    • A.C.E.

      Yhdyn edelliseen, eli kyllä kannattaa! Itse tilasin myön Mustangin keväällä, selkänojalla varustettuna, joten hinta pompsahti lähemmäs 600 € kaikkien kulujen kera, mutta ei ole tarvinnut katua ostosta. Varsinkin tuo selkämoja on luksusta.

      Samalla jos tilailet jenkeistä tuon satulan niin suosittelen tilaamaan tuulenohjaimet vilkkujen alle iskareihin. Hiljenee kyyti kummasti kun ne laittaa!

      • vt 750

        ...toimitus kesti.
        Tilasitte ilmeisesti/tietenkin netin kautta?
        Ehtiiköhän enää tälle suvelle?
        Kiitoksia asiallisista kommenteista!


      • Mika
        vt 750 kirjoitti:

        ...toimitus kesti.
        Tilasitte ilmeisesti/tietenkin netin kautta?
        Ehtiiköhän enää tälle suvelle?
        Kiitoksia asiallisista kommenteista!

        USA:sta tilattuna 3 - 4 viikkoa. Mustangilla on edustus myös Euroopassa. Kannattaa kysäistä sieltä ensin.
        http://www.mustangeurope.com/


    • peterhskane67

      kuinka saan penkin irti honda750 shadowista ku pitäs laittaa uus akku

    • avutonko ?

      jos vaikka ihan silmillä katsoo missä on se ruuvi ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      87
      1504
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      114
      1400
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      53
      1211
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      28
      1114
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      952
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      908
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      872
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      797
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      723
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      76
      715
    Aihe