Vaikuttaa olevan kaikki juhlapyhät/tuplapalkalliset päivät töissä yksin. Niin sanotut rivityöntekijät eivät saa yhtään "rahavuoroja", eivätkä varmaan edes täysiä viikkotunteja. Voiko joku käydä ilmoittamassa hyypiölle asiasta? Voi olla, että joutuu pian olemaan jatkuvasti yksin töissä, jos sama meno jatkuu.
R-kioskin ahne kauppias
11
802
Vastaukset
- Anonyymi
Kioskinpitäjän tienestit on niin huonot, ettei rengeille pysty maksamaan palkkaa. Yrittäjän täytyy itse nälkäpalkalla pyörittää firmaa.
- Anonyymi
onneksi hän saa yritystukia,asumistukea ja lopuksi maksattaa eläkkeensä muilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onneksi hän saa yritystukia,asumistukea ja lopuksi maksattaa eläkkeensä muilla.
Kateus ja kaunaisuus. Tuo loppumaton länsisuomalainen voimavara!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kateus ja kaunaisuus. Tuo loppumaton länsisuomalainen voimavara!
tottahan se on turha siihen kateutta ja kaunaisuutta vedellä.
- Anonyymi
Kerroit juuri aloituksessasi syyn järjestelyyn: Tuplapalkka ja rahavuoro. Yritystaloutta ymmärtävät mitä tarkoitan, muut voivat vapaasti jatkaa öyhöttämistään.
Olkaa tyytyväisiä, että kioski ylipäätään löytyy paikkakunnalta. - Anonyymi
On se kauheaa, nimittäin kateus.Et kai ole joku vanha työbtekijä.
- Anonyymi
Voi se olla asiakas, niillä keillä talous on muutenkin kuralla.
- Anonyymi
Aloittaja kannattaa harkita yrittäjyyttä, mutta osaaminen ja ahkeruus puuttuvat.
- Anonyymi
Ei ole ainut paikka missä näin on .
- Anonyymi
Mitä jos itse alat pyörittämään kioskia ja otat palkolliset työvuoroon aina pyhinä. Ihan hyväntekeväisyyttä pidät pyhinä vaikka 24 h auki. Voi olla että putiikki ei kauaa pystyssä pysy!
Luuletko että palkoille on joku pohjaton kassa missä vaan riittää ja riittää maksettavaa? Kuinka xaatanan tyhmä olet laukoessasi kommentteja ahneesta yrittäjästä?- Anonyymi
koita ite nyyh ahkera yrittäjä nyyh kuinka zaatanan tyhmä sinä olet!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045281Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17610821Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok02850Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321485
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261470