Pressaehdokkaista ainoastaan Halla-aho tai olisiko Halla-Hoo on Venäjään päin. Vaatii Putinin kuuntelemista.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010092787.html
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010092787.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
TÄMÄ NÄYTTÄÄ OLEVAN TROLLIEN PÄÄTÄHTI.
Pidä sinä helmeilysi ja hempeilysi Putinin kanssa, älä työnny muiden vakkaan, älä tyrkytä olemattomia ajatelmiasi, löts!
Halla-aho on siis Suomen päätrolli? Pää Putinin sylissä!!!
Höpsis, SINÄ SE OLET kepun trolli, siis päätähtenä, ei kiinnosta, kenen kupeessa makaat. Tollo olet.
Halla aho reservin siviilimies eikä päivääkään oikeissa töissä
Viisas mies, olkoon sinun näkökantasi mikä hyvänsä.
Ehdottomasti paras vaihtoehto presidentiksi Halla-aho.
Sanoo Vladimir Putin
Ompa tämä suomi24 suosittu venäjää myöten kun Putinikin kommentoi!!
Ei ole mitään syytä, miksi Suomen pitäisi ylipäätään sallia kaksoiskansalaisuutta kuin aivan poikkeuksellisessa tapauksessa ja näinhän oli aina 2000-luvulle asti. Venäläisten kohdalla kaksoiskansalaiset muodostavat aivan konkreettisen turvallisuusuhan.
– Tällä en niinkään ota kantaa siihen, mitä kaksoiskansalaiset itse ajattelevat. Kyse on siitä, että Venäjän näkökulmasta nämä kansalaiset ovat ainoastaan Venäjän kansalaisia. Ja Venäjän ulkopoliittiseen doktriiniin kuuluu venäläisten suojeleminen ja puolustaminen, missä tahansa nämä asuvat.
Venäläiset ovat olleet aina turvallisuusriski.
Menkööt miten tahansa muuten, tämä maailmanmeno.
Älä apina muuta virka
Miten tämä on niin tuttua kepulaisuutta, Rehn käy vaalitaistossaan perussuomalaisten ehdokasta vastaan.
Ei Rehn kuitenkaan ole jatkossa, rouvakin vaatii jo palkkaa että saa vaatteita.
Miten nämä puolisot tähän mennessä ovat itsensä vaatettaneet. Hyvin ovat olleet edustavia, ilman marinoita.
Siis kyllä tässä maailman tilanteessa Halla-aho on paras valinta.
Taisi keskustan Sipilä aikanaan käydä Yleä vastaan. Noo eihän Rehn sitä muista.
Vaan kansa muistaa.
Mutta Sipilä ei kumarra Halla-ahon tavoin Venäjälle.
Todellakin kummartaa, ota selvää hupsista Pyhäjoki keikkaa. No olihan siinä toki muitakin.
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/201612012200034659
Yle on saanut kepun taholta olla hiljaa.