Tietokone Jumissa

Mistä johtuu että kun asensin koneelle toisen virusohjelman(Norton)jo koneessa mukana tulleen tilalle(Norman)niin kone aina windowsin auetessa
meni täysin jumiin?Kovan työn tuloksena sain poistettua ton nortonin ja taas toimii kone kuin junan vessa?
2334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

luultavasti siitä että ne virus ohjelmat "luulevat" toisiaan viiruksiksi ja kai ne sitten yrittävät poistaa toisiaan ja kone menee jumiin. aika hassua :D

Äänestä
  • Viisainta on pitää vain yhtä virusohjelmaa koneessa kerrallaan.
    Siitä tulee häiriöitä, jos on useimpia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keke Vaan kirjoitti:

Mistä johtuu että kun asensin koneelle toisen virusohjelman(Norton)jo koneessa mukana tulleen tilalle(Norman)niin kone aina windowsin auetessa
meni täysin jumiin?Kovan työn tuloksena sain poistettua ton nortonin ja taas toimii kone kuin junan vessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu