Miksi jotkut ihmiset on niin

kamalan kiinnostuneita toisten elämästä? ns. kyylä-tyypit?
12386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Siks koska niiden omas elämäs ei oo mitään
mikä kiinnostaa yhtään ketää.
Toisinsanoen ei eläjät valeasussa!

Äänestä

Minua ei kiinnosta kenenkään elämä. No kaivattuni tietysti kun haluaisin siihen kuulua. I am in love.

Äänestä

Nythän sinä aloittaja kyyläämällä toisia ihmisiä olet huomannut joittenkin ihmisten harrastavan kyyläämistä, joten kysymykseen MIKSI voitkin vastata ihan itse.

Äänestä

mietin onko se jotain vallankäyttöä?

Äänestä

Heillä on todennäköisesti hyvin pienet piirit itsellä. Ja mahdollisesti rajallinen älykkyys hakea sitä stimulaatiota muualta maailmasta.

Äänestä

Puhut itsestäsi

Vai

Äänestä

Mielenterveyden onkelmat usein syynä. Miksi stalkkereita on olemassa? Siksi että nämä yksilöt ovat tyytymättömiä omaan itseensä, elämäänsä ja ihmisiin elämässään. Stalkkaaminen on keino sekä elää omaa kuvitelmaa että kokea valheellista ylemmyydentunnetta stalkattuja kohtaan.

Oikeusistunnoissa nämä paljastuvat yleensä ns. yhteiskunnan hylkiöiksi. Ihmisiksi jotka eivät pärjää muiden ihmisten joukossa joten kehittävät omassa kuplassaan ihan omanlaisensa maailman johon ovat sisällyttäneet muita ihmisiä ilman näiden muiden ihmisten omaa halua kuulua siihen

Eli toisinsanoen hyvin hyvin yksinäisiä ätmejä ja usein myös rikollisia sellaisia, joille ei sellainen asia kuin ihmisten yksityisyys merkkaa mitään, niin kauan kuin ne omat ällöttävät touhut ei tule julki.

Äänestä

💕💕😪😥💕🥺💕💕

Äänestä

Kerostalossa tullut todettua se 100% Itä Helsinki.Talo on Hekan vuokra talo. Tulaa oven takkse illalla, Hei sua ei ole näkynyt,tulin katsoo ootko elossa? Väliin vipaa rahaa.Hanki elämä mitä hoidat noita lapsia. Kaikki ei elä niin että jokaiselle yksinäiselle akatomalle miehelle,yksin asuva nainen kertoo sitäkin on elämä,on suhde ymm. Jos naine asuu yksin ikää katsomatta.Ei tarkoita sitä on vapaata rista miehille jotka syystä tai toisesta? Elävät ilman parisuhdetta tai vaimoa.Jätäkää naiset rauhaan

Äänestä

Taidat olla ite kyylä😅

Äänestä

heillä ei ole omaa elämää

Äänestä

Ikävä kyllä, kyseessä on yksi sadismin muoto. Ihmisistä kaivetaan esiin asioita, joita voidaan käyttää heidän vahingoittamiseensa. Monesti vahingoittajat haluavat myös nähdä uhrinsa kärsimyksen läheltä.
He saattavat myös jollain tapaa paljastaa itsensä. Se luo heille vallan tunteen, kun uhrilla olisi mahdollisuus ymmärtää mistä on kyse, mutta ei siihen luottamussuhteen vuoksi kykene.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kamalan kiinnostuneita toisten elämästä? ns. kyylä-tyypit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu