Sekä palsta että taloyhtiö ovat ihastuttavan rauhallisia, kun veivät törkyturvan suljetulle.
Homma vaati 6 henkilöä kun 4
piti kiinni raajoista 1 päästä ja 1 aukoi ovet. Mylvintä pelotti lähialueen lapsia ja vanhuksia.
Operaation jälkeen porraskäytävä tuli pestä ulosteista ja tuulettaa. Ei varmasti palaa tähän rappuun.
Homma vaati 6 henkilöä kun 4
piti kiinni raajoista 1 päästä ja 1 aukoi ovet. Mylvintä pelotti lähialueen lapsia ja vanhuksia.
Operaation jälkeen porraskäytävä tuli pestä ulosteista ja tuulettaa. Ei varmasti palaa tähän rappuun.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ai nyt Sauna Timppakin vietiin, noh olihan tämä odotettavissa. Neuroleptejä turpa täyteen, niin kyllä se siitä vielä.
Kieltämättä epäilyttävän hiljainen on tämä palsta kun pörröpäinen törkyturpa on viety lukkojen taakse kauhoittumaan viranomaisten toimesta
Minäki ihmetelly, että miten täällä on niin poikkeuksellisen hiljaista jo toista viikkoa!
Se vain on karu fakta, että rappioalkoholisteja tulee ja menee, niitä kupsahtelee yhtenään ja aivan kokoajan. Käymään vaan tänne on tultu, eikä olemaan..
-faktaa vakioista
Näin on. Sain juuri viestin korvanappiini että palstan kiistaton kuningas on taas laskeutunut tänne rahvaan pariin täydessä terässä kun on viikon huilannut tukevasti lääkittynä oys osasto 78 liinavaatevarastossa. Lääkäri antoi vapauttavan päätöksen kun huomasi tämän fyysisesti rajottautuneen henkiset mittavat kyvyt joilla savusti koko osaston tyhjäksi oikeista potilaista
Et voi mitenkään todistaa, että oikea aito Kylmis olisi enää keskuudessamme.
No tässähän me kirjoitellaan
Tiedät, kuinka kuollut tämä osio on ilman Kylmistä ja sinua, joten miksi ette vain käy väittelyitänne ja dialogejanne siellä somen puolella?
Víttuako Suomi24:sta vaivaatte hömosteluillanne? Jättäkää meidät rauhaan!
-Kuolema Kylmäkädelle Ry
Totta. Kuollut ja kuopattu. Elämä jatkuu..
Kupittaalla on opittu, että kärpäset pyörivät paskan ympärillä kuin sontasepot köyrivät kiljusaavin äärellä.
Kupittaalla otetaan potilas huomioon.
Saniteettitilojen käsisuihkut vaihdetaan kauhan varteen lisäksi saunassa on kauhoja riittävästi eri mallisia. Osa wc-tiloista on varustettu kahden istuttavilla pöntöillä.Tervetuloa!