Näin viime yönä unta, että kaverini (jota oikeasti en ole nähnyt yli 10 vuoteen ja jonka kanssa ei ole ikinä ollut mitään riitaa) tuhosi henkilökorttini täysin.
Piti lähteä yhdessä johonkin, mutta huomasin lähtiessä kortin olevan aivan revitty ja jostain syystä tiesin sen olevan tämä kaveri.
Tilanteesta alkoi hirveä selkkaus, missä yhtäkkiä oli mukana muitakin tosielämän kavereita, jotka eivät edes tunne toisiaan. Jouduin ihan raivon valtaan ja lopulta en edes kuullut mitä muut sanoivat, korvani menivät jotenkin lukkoon ja olin kuin - noh, unessa.
Herätessä oli paha olla.
Minäkuvan katoaminen?
2
376
Vastaukset
- Anonyymi
Uni vaikuttaa varoitukselta.
Ole siis varovainen, mitä kerrot esim. netissä, sillä joku voi käyttää sinun henkilötietojasi vääriin asioihin. Estä ulkopuolisten pääsy niihin tietoihin, joista voi olla väärissä käsissä sinulle haitallisia vaikutuksia.
Vältä sellaisia keskusteluryhmiä, joissa keskustelijat käyttävät loukkaavia lauseita ja älä anna itsestäsi liikaa tietoja = yksityiselämästäsi.
Nuo toisiaan tuntemattomat kaverit viittaavat nimenomaan tuonne netin maailmaan.- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18214801
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21635Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061597Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2341122Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 128909
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29827- 10825
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807- 69790