Minäkuvan katoaminen?

Anonyymi-ap

Näin viime yönä unta, että kaverini (jota oikeasti en ole nähnyt yli 10 vuoteen ja jonka kanssa ei ole ikinä ollut mitään riitaa) tuhosi henkilökorttini täysin.

Piti lähteä yhdessä johonkin, mutta huomasin lähtiessä kortin olevan aivan revitty ja jostain syystä tiesin sen olevan tämä kaveri.

Tilanteesta alkoi hirveä selkkaus, missä yhtäkkiä oli mukana muitakin tosielämän kavereita, jotka eivät edes tunne toisiaan. Jouduin ihan raivon valtaan ja lopulta en edes kuullut mitä muut sanoivat, korvani menivät jotenkin lukkoon ja olin kuin - noh, unessa.

Herätessä oli paha olla.

1

385

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uni vaikuttaa varoitukselta.

      Ole siis varovainen, mitä kerrot esim. netissä, sillä joku voi käyttää sinun henkilötietojasi vääriin asioihin. Estä ulkopuolisten pääsy niihin tietoihin, joista voi olla väärissä käsissä sinulle haitallisia vaikutuksia.

      Vältä sellaisia keskusteluryhmiä, joissa keskustelijat käyttävät loukkaavia lauseita ja älä anna itsestäsi liikaa tietoja = yksityiselämästäsi.

      Nuo toisiaan tuntemattomat kaverit viittaavat nimenomaan tuonne netin maailmaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      416
      1991
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      180
      1475
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      149
      1467
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1366
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1166
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      917
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      113
      907
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      65
      739
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      675
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      655
    Aihe