Minäkuvan katoaminen?

Anonyymi-ap

Näin viime yönä unta, että kaverini (jota oikeasti en ole nähnyt yli 10 vuoteen ja jonka kanssa ei ole ikinä ollut mitään riitaa) tuhosi henkilökorttini täysin.

Piti lähteä yhdessä johonkin, mutta huomasin lähtiessä kortin olevan aivan revitty ja jostain syystä tiesin sen olevan tämä kaveri.

Tilanteesta alkoi hirveä selkkaus, missä yhtäkkiä oli mukana muitakin tosielämän kavereita, jotka eivät edes tunne toisiaan. Jouduin ihan raivon valtaan ja lopulta en edes kuullut mitä muut sanoivat, korvani menivät jotenkin lukkoon ja olin kuin - noh, unessa.

Herätessä oli paha olla.

2

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uni vaikuttaa varoitukselta.

      Ole siis varovainen, mitä kerrot esim. netissä, sillä joku voi käyttää sinun henkilötietojasi vääriin asioihin. Estä ulkopuolisten pääsy niihin tietoihin, joista voi olla väärissä käsissä sinulle haitallisia vaikutuksia.

      Vältä sellaisia keskusteluryhmiä, joissa keskustelijat käyttävät loukkaavia lauseita ja älä anna itsestäsi liikaa tietoja = yksityiselämästäsi.

      Nuo toisiaan tuntemattomat kaverit viittaavat nimenomaan tuonne netin maailmaan.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍒 ­­­N­­y­­m­f­o­m­­­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18214801

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2768
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2611
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      30
      2128
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      1907
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1885
    6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      34
      1597
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      935
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      857
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      839
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      814
    Aihe