Nouseeko kaupunkimme muka muuten kuin Venäläisin investoinnein? Vastaan ei nouse. Tarvitsemme lisää venäläisiä investoijia nopeasti investoimaan ja luomaan työpaikkoja. Nopeasti kaupungin johto miettimään miten saamme venäläisinvestointeja!
Miten saada venäläisinvestointeja Savonlinnaan?
Anonyymi-ap
44671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Natseja ei tarvita
Tänne ei tarvita yhtään venakkoa 🙂 Hyvä kun on entisiäkin jo muuttanut pois täältä🙂
Savonlinnan ukrainalaisetkin lähes laitanaan venäläistaustaisia. Ei käy työ, paitsi pimeänä. Ei käy suomenkieli. Ei suomalaisten tavat. Menkööt vaan matkoihinsa!
Samissa istutaan maailman tappiin ja saadaan lipakkaat vaikka mistä ammatillisesta tutkinnosta, mutta töihin ei mennä kirveelläkään! Menkööt matkoihinsa täältä.
Ryssä yrittää epätoivon vimmmalla tehdä venäläisistä hyödyllisiä ja tärkeitä, se juna meni jo Puten hölmöilyn takia.
Juu, onhan tässä Argus Spectrum International-yrityksessä jo hyvä alku..
Lisää vain samanlaisia yrityksiä, niin saadaan Savonlinna nousuun.
Eiköhän ne kohta investoi tännekin.
HS tänään:
Saksalainen Bild-lehti julkaisi sunnuntaina illalla kiinnostavan skuupin eli oman uutisen.
Bild oli saanut käsiinsä Saksan asevoimien salaisen dokumentin, jonka mukaan Saksa varautuu sotilaalliseen yhteenottoon Itämerellä Suwałkin käytävän alueella.
Suwałkin käytävä on Liettuan ja Puolan välinen raja-alue, joka erottaa Kaliningradin Valko-Venäjästä.
Aluetta on pidetty todennäköisimpänä paikkana, josta Venäjän hyökkäyssota Ukrainassa saattaisi levitä Itämerelle.
Bildin haltuunsa saamassa dokumentissa esitetään skenaario, jonka mukaan Venäjä pyrkii saamaan maayhteyden Kaliningradin ja liittolaisensa Valko-Venäjän välille. Tämä olisi Venäjälle strategisesti tärkeää, koska maan Itämeren laivaston päätukikohta on Kaliningradissa.
Suwałkin käytävä on myös Natolle strateginen alue. Se on ainut maayhteys Baltiasta Länsi-Eurooppaan. Jos Venäjä katkaisisi Suwałkin käytävän, olisivat Viro, Latvia ja Liettua eristyksistä muista Nato-maista.
Venäjän on epäilty harjoitelleen Suwałkin käytävän haltuunottoa neljän vuoden välein järjestettävissä suurissa Zapad-sotaharjoituksissa.
Yhtään venakkoa ei tänne tarvita
Ei yhtään!
Voi, voi, miten paljon niitä on jo!!
Ei Venäjä Suwalkeja tarvitse. Suomen raja on yli 1000km pitkä ja auki kaikille.
Paperiton rotuporukka tallaa Suomeen jalan.
Näin juuri meidän alamaisten(kin) on syytä ajatella.
Itäraja tiukasti kiinni❗️
Miten se nyt kiinni, kun siellä on pelkästään vastaanottohenkilöitä ja
Punainen + tarjoamassa kakkua ja kahvia?
Joskus Suomen rajalla oli rajavartijoiksi sanottuja, turvaamassa ja
valvomassa raja-aluetta, mutta ei enää nykyään.
Raja on niin auki, kuin vain voi olla. Senkun kävelee Suomeen sen yli.
ja näyttää ensimmäiselle vastaanottohenkilölle lapun, johon on kirjoitettu ASYLUM.
Siitä alkavat kissanpäivät suomalaisten veronmaksajien piikkiin.
Ja moittia ei saa, muuten olet rasisti! Tekivätpä mitä hyvänsä niin hyväksyä pitää. Tämä tieto on levitetty jokaisen kotimaahan, ja tulijoita riittää. Jopa puolisoksi naisille kelpaavat, vaikka karuja kohtaloita on tiedossa.
Valita sisäministeri Mari Rantaselle!!!
Sisäministeri johtaa sisäministeriötä. Hän käsittelee sisäministeriön toimialaan kuuluvat sisäisen turvallisuuden ja maahanmuuton asiat.
Persuille kuuluu hallituksessa myös vastuu!
Älä yleistä, älä ole rasisti!
Valtion hallinnossa persutkin ovat kieltäneet rasismin Suomessa!
Olen sitten rasisti, kun en hyväksy terveitten vetelehtijöitten hyysäämistä ja rikoksista vaikenemista!
Pääasia juuri nyt, että RAJA ON KIINNI.
Orpon hallitus on vastuussa myös Suomen rajaturvallisuudesta, niin rajan ylityspaikoilla kuin maastossakin!
Niin, mutta nythän RAJA ON AUKI.
Jokainen halukas voi kävellä Suomeen rajan yli. Kukaan ei estä. Ei kukaan.
Ei siellä rajalla ole mitään esteitä tai valvontaa Suomeen tulolle.
Sen kun kävelee ja viheltelee vaan. Tervetuloa kyltitkin kohta tulossa.
Joo, kyllä raja on apposen auki pitkin metsää ja järvenjäitä. Senkun tulee vaan, kuka haluaa.
Raja-asemien ylityspaikat ovat kiinni ja autoilu yli rajan nyt mahdotonta, mutta eihän kukaan sellaisiin nyt pyri, vaan maastoon.
Nythän noita on täysihoidosta lähtenyt levittäytymään jo joka puolelle Suomea.
Kohta alkaa näkyä ja kuulua, että "kulttuurinrikastajia" on saapunut iloksemme.
Oliskos Orpon hallituksella ja sisäministeri Rantasella töitä ... lomailun sijaan?!!
mariini määräs hallituksen lomalle joten ministerit voi lomailla ja olla välittämättä asioista
Herää pöljä, 2024-01-18 06:43:18, vuoteen 2024!
Pistä korkki kiinni!
ole hiljaa jos sanon että se on mariinin syytä niin se on mariinin syytä
Rahanpesu ei näytä olevan Suomessa rikollista eikä sitä kukaan valvo tai tutki.
Kansainvälinen rahanpesun ja terrorismin rahoittamisen vastainen toimintaryhmä (FATF) lopettaa Suomen tehostetun seurannan.
Elinkeinoministeri Ville Rydman:
"Olemme sitoutuneet vahvistamaan rahanpesun ja terrorismin rahoittamisen estämistä niin kansallisesti kuin kansainvälisessä yhteistyössä."
https://vm.fi/-/kansallinen-tietojarjestelma-parantaisi-tiedonsaantia-poliittisesti-vaikutusvaltaisista-henkiloista
Rydman, vastaa puheistasi.
Helpoin tapa saada uutta infraa ja muita investointeja on luovuttaa etelä-savo ja Parikkala venäjälle. Avot jo alkas kissanpäivät.
Kuka normaalijärkinen haluis nykyään jotain venäläistä infraa tai yhtään mitään muutakaan??!
Ei löydy enää koskaan mitään venäläistä, johon rahani laittaisin.
Ei löydy minullekaan enää ikinä. Halveksun suuresti niitä, jotka edelleen asioivat Teboililla.
Ainut kannattava venäläinen bisnes on ilotalo, mutta ikävä kyllä suomen lainsäädäntö ei salli vaikka EU:ssa ollaan, muissa euroopan maissa kyllä homma toimii.
Kyllä noita kännisiä kapakkaruusuja löytyy puutteessa oleville kotimaastakin.
Tarpeet on monet ... kyllähän sie Venäjälle pääset nautiskelemaan prostituutiosta, vaikka Itäpuole rajanylityspaikat ovatki nyt kiinni.
Ukrainan venakot levittelevät jalkojaan Savonlinnassa ihan päällekäyvästi.
Yök!
Inhoan ryssiä.
Ihan sama mistä maasta tulevat.
Mitä muuta thai-hieromot ovat kuin ilotaloja?
Mistä minä thai-hieromoista tiedän? Ei kai niissä työskentele, kuin aasialaisia?
Puhuin Ukrainan venakoista Savonlinnassa, jotka iskevät kiinni ihan jalkakäytävällä kävellessäni. Tulevat hieromaan itseään...permanto. Inhottavaa!
2024-01-21 23:25:11
Ei uskota ennenku pistät videon someen!
Eihän tämä mikään uskonasia ole.
Antaa olla...
Savonlinna, kuten ei myöskään muu Suomi tarvitse enää mitään ryssiltä. Kaikkein vähiten noiden omistuksia maassamme. Tikulla pihalle, eli ulos Suomesta koko slobopopula!
"Rehn kiirehti Moskovaan keskellä kukkeinta lomakautta, eikä huolinut venäläisten kanssa käymiinsä keskusteluihin mukaan Suomen silloista Moskovan suurlähettilästä Hannu Himasta tai suurlähetystön muita korkeita diplomaatteja.
Tämä herätti ulkoministeriössä kummastusta, koska tapana on, että ministeritason tapaamisissa on läsnä venäjää taitavia korkean tason suomalaisdiplomaatteja.
Rehn tapasi Moskovassa Venäjän varapääministeri Arkadi Dvorkovitšin 23. heinäkuuta.
Ylen mukaan Rehn ja Dvorkovitš totesivat, että "Fennovoima-hanke on kansallisesti tärkeä molemmille maille ja varmasti hallitukset tekevät kaiken sen onnistumisen eteen".