Sivarit eivät tajua koko juttua

Anonyymi-ap

Sivareille ja muille armeijavastaisille tai noita ikuisia homopervounelmiaan työstäville ei ole selvinnyt, mikä meininki Suomen armeijassa oikeasti on.

Ensinnäkin kaikki jutut "intin kovuudesta" ovat harhautusta. Tosiasiassa siellä meditoidaan, mietiskellään, etsitään energiavirtoja ja valaistutaan. Alokasajan aluksi annetaan tehtäväksi etsiä oma meditaatiokivi.

Luonnon keskellä, puhdasta luomuruokaa syöden ja omaa itseä etsien pyritään puhdistumaan ja nousemaan uudelle tasolle.

Ampuma-, sissi-, tykistö- ym. leirit ovat tosiasiassa meditaatioleirejä edistyneemmille. Ne järjestetään maisemiltaan ylväissä olosuhteissa jotta ruumiskin virittyy erottamaan tilanteen arkisesta.

Se on totta että ampumaan pääsee. Tätä käytetään zen-henkisenä keskittymisharjoituksena, yhtenä osana hengen oppimisprosessia ja itsetutkiskelua.

5

170

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " ikuisia homopervounelmiaan työstäville"

      Jos ne homot eivät mene armeijaan, niin kukas siellä harrastaa sitä homoseksiä jota näkyy ja kuuluu joka varuskunnassa harrastettavan? 🧐

      Taitaa olla kaikkein syvimmällä komerossa olevat ne joidenka pitää todistaa heteroutensa menemällä armeijaan ja sitten alkaakin panettamaan kun näkee suihkussa alastomia nuoria miehiä! 🤣

      Jäihän lehtitietojen mukaan eräs luutnantti kiinni muutama vuosi sitten lähennellessään nuoria varusmiehiä ja tekemällä heille härskejä ehdotuksia yhteisistä *iltapuuhista!"

      Ketä nämä on jos kerta homot eivät mene armeijaan?

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😋 ­­N­­y­m­­f­o­­m­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18217113

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Jos jättäisi tämän pelleilyn vähemmälle, niin voisi herätellä keskustelua siitä että kohta voidaan olla tilanteessa jossa jokaista tarvitaan. Oli sitten armeijan käynyt tai sivari.

      Ja myös sitä, että siviilipuolen osuutta pitäisi kasvattaa. Aseissa olevien ei kuulu osallistua huolto yms. tehtäviin "resurssien puutteessa".

      • Anonyymi

        Antaa tämän pelleporukan, toisin sanoen kumipääkomppanian kertoa juttujaan.
        Kyllä Suomen puolustajia riittää.


    • Anonyymi

      Mun aikana oli intissä eräs pursimies joka yritti houkutella minut kahden kesken metsäkeikalla. Olin laivastossa ja oli alokasaika.
      Ensin kertoi jutun että kaveri oli nukkunut kasarmilla sitkeästi ja hän oli mennyt ja riisunut varovasti housut ja oi voidellut nukkuvan kalun jollainen rasvalla, näytti käsillään kunnon runkkausliikettä. Me porukalla kuunneltiin ihmeissään, sitten yritti houkutella mm. minut mukaansa lammen rantaan, sanoi että käydään tekemässä maastotiedustelua. Silloin en tajunnut edes mistä kyse, pursimiehen mukaan lähdin ja lähti myös kolme muuta alokaya niin tais pursimiehellä mennä pasmat sekaisin. Jälkeen päin kun muistelin tapausta niin ihan selvä yritys saada joku yksin mukaan. Mitähän olis tehnyt. Ihan selvä homppeli.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      4988
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2781
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2544
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1953
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1862
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1709
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      90
      1703
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      166
      1583
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1348
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1210
    Aihe