uuden äidin harteille, aina. Isän luo lapset tulee kylille, ei isä silloin komenna eikä kasvata vaan leikkii kersjoensa kanssa. Uusi äiti on se joka määrää ja sanelee ja huomaa miehen lasten isot ongelmat.
Jos uusi äiti on työssä, ja hoitaa kodin ja toisen lapset niin outoa ettei hän saa siitä palkkaa. Lapsilisät menee entiselle äidille, ihmeellistä.
Olen vähentänyt kasvatusta ja huomioimista, muuten aikani menisi ongelmien ratkisuihin ja kyttäämiseen. Koulutehttäväiä ei tehdä täällä ja niistä luitetaan, mittään en tiedä heidän kouluistaan enkä aioistaan, mutta työtä on tehtävä silti heidän eteen.
uusi äiti ei oiekin ole mitään muuta kuin siivooja ja kokki. Eikä ruuat maistu eikä siisteyttä pidetä yllä.
Uusioperheissä kasvatus jää
6
436
Vastaukset
- Anonyymi
Uusperheessä kasvatus jää uuden isän harteille, aina. Oman isän luo lapset menee kylille, ei isä silloin komenna eikä kasvata vaan leikkii kersjoensa kanssa. Mutta Uusi isä on se joka määrää ja sanelee ja huomaa naisensa lasten isot ongelmat.
Kun uusi isä on työssä, ja hoitaa kodin laskut ja toisen lapset niin outoa ettei hän saa siitä palkkaa. Lapsilisät menee entiselle isälle , ihmeellistä.
Olen vähentänyt kasvatusta ja huomioimista, muuten aikani menisi ongelmien ratkisuihin ja kyttäämiseen, kersat sais muuttaa omalle isälleen asumaan . Koulutehtävät tietty tehdään täällä, kun täällä asuvat ja niistä luistetaan, mittään en tiedä heidän kouluistaan enkä haluakkaan se kuuluu naiselleni ja hänen ex ukolleen, mutta työtä on tehtävä silti heidänkin eteen ja laskut maksettava.
uusi isä ei oikein ole mitään muuta kuin rahan tuoja ja talkkari . Eikä isot naisen kakarat muuta, kun syö , mutta siisteyttä ei pidetä yllä, kaikki jätetään kun koira paskansa.- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Harvemmin , yleensä lapset jää äidille ja isäpuoli hoitaa isän tehtäviä, lapset käy omalla isällään jokatoinen viikonloppu.
- Anonyymi
Perheenrikkojat äänestää kaikki halla-ahoa tai harkimoa.
Tottakai äidit kasvattaa omat laset kun isä on viety, ja perhe rikottu. Mies ei ole enää isä vaan vieras ihminen.
Äidit ei koskaan lapia hylkää, vaan on heidän tukensa koko elämän.- Anonyymi
Perheestä lähtevät äänestää kaikki Haavistoa tai Stubbia.
Tottakai isät kasvattaa omat lapset kun äiti on lähtenyt häntähessun matkaan ja perhe on rikkoutunut .Akka ei ole enää äiti vaan vieras naikkonen .
Isät ei koskaan lapsia hylkää, vaan on heidän tukensa koko elämän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668