Käykää 5 äänestämäsä

Ennakosa kannattaa antaa äänensä jos äänestyspäivänä on liätetyäsä..
9797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aika huanosti seuraan nykyään politiikkaa, kun on niin paljon muuta itiosampaa harrastettavaa joka päivä. Oman kunnan taikka piirikunnan ehrokkaita aina pyrin äänestään vaalleisa.

Täältä meijän Satakunnan vaalipiiristä, keitäs niitä niitä erhrokkaita siellä tällä kertaa on? Voin kyllä äänestää vaikka jotain Porin alueen pataporvariakin, jos Kepulla ei ole siälä ketään hyviä sikalan tai maaviljelytaustan nimiä nyt.

Äänestä

Paikallislehden mukaan paikkakunnan liätemiehillä on edessä muutto Euraan, siellä on oikeitakin järviä, eikä mitään mielikuvitussellaisia.
Mielenterveyskuntoutujille ympärivuorokautista palveluasumista tarjoavan Ykköskoti Kotirannan toiminta Huittisissa päättyy alkuvuodesta. Kotiranta on ehtinyt toimia Huittisissa yli kolmekymmentä vuotta, mutta muuttaa nyt parempien tilojen perässä Euraan.

Äänestä
  • Lietesuon laitamalle välittömään huittisjärven läheisyyteen on kaavailtu Lietekaari-nimistä eläköityneitten lietemiesten yksityistä hoivakotia. Hoivakotin rahotus toteutettaan ovelta ovelle-keräyksellä joten avaathan ovesi,jos siihen koputettaan!Lahjotuksena toivotaan silleitä seteleitä kummilenkillä nipuiksi sirottuna. Lahjottaneitten kesken arvotaan Lieteviestin erellisvuaren juhlanumero!

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Lietesuon laitamalle välittömään huittisjärven läheisyyteen on kaavailtu Lietekaari-nimistä eläköityneitten lietemiesten yksityistä hoivakotia. Hoivakotin rahotus toteutettaan ovelta ovelle-keräyksellä joten avaathan ovesi,jos siihen koputettaan!Lahjotuksena toivotaan silleitä seteleitä kummilenkillä nipuiksi sirottuna. Lahjottaneitten kesken arvotaan Lieteviestin erellisvuaren juhlanumero!

    Eli ei saa avata eikä myöskään antaa,rahaa

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Eli ei saa avata eikä myöskään antaa,rahaa

    Jos sais samalla äänestää onko Huittinen viellä sikaisin
    paikkakunta niin äänestäsi että ei, sillä kyllähän se on nykyään
    Vampula joka on sikaisin siellä kun on sikoja yllinkyllin.

    Äänestä

Mitä tuo jatkuvasti täällä toisteltava gekko pekko oikein tarkoittaa? Liittyykö siihen joku sanaleikki, vai tarkoitetaanko sillä jotakin tiettyä henkilöä?

Äänestä

Ite en enää jaksa kattoa tuota stubbia, en sitten tippakaan on niin täynnä itseään. Minä minä minä!!! Miespuolinen Marin

1Äänestä
  • Orpo pitäs elimidoida, toisin sanottuna naksauttaa niin
    loppus lakot.

    Äänestä

  • Kyllä se toinenkin "rouva"aika vaikea on kuvitella armeijan johdossa.Tumppi sentäs on mies,
    muutoin en tiedä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ennakosa kannattaa antaa äänensä jos äänestyspäivänä on liätetyäsä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu