Alex on pätevin ja edustavin tulevaksi presidentiksi

Humu Pekka ja Hörhö Li ovat huonoimmat vaihtoehdot.
8141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siis kyse on håmå Pekasta.

Äänestä

Hyvin hoiti pääministerin hommatkin. Ai ei tullut mitään. heh heh

Äänestä

On vain yksi henkilö jolla on taito ja tieto jatkaa Niinistön työtä suoraan ilman yhdenkään päivän katkoa. Kaikki maailman päättäjät tuntevat hänet ja hän tuntee kaikki. Hän on Pekka Haavisto, minä itse en ole poliittinen ihminen, äänestän aina vain henkilöitä.

Äänestä
  • Minä en äänestäisi viherhippi håmåa.

    Äänestä

  • Meillä on siellä erinomaisen päteviä ehdokkaita ja sitten on tällaista bensa-ale-osaston pelleä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Minä en äänestäisi viherhippi håmåa.

    No kirjoita sitten vaikka aku ankka.

    Äänestä

  • Stubb on varma toiselle kierrokselle menijä. Jos Jussi myös pääsee toiselle kierrokselle, niin saa äänensä lähes ainoastaan persukannattajilta, mikä ei tule riittämään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Humu Pekka ja Hörhö Li ovat huonoimmat vaihtoehdot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu