turvallisuushakuinen vai elämyshakuinen ihminen? itse olen mukavuudenhaluinen elämyshakuinen, haluan kokea uusia juttuja mutta en liian kivuliaita, ekstriimejä, kovaa kuntoa vaativia jne. :)
Oletko enemmän
Anonyymi-ap
10272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No miten sen ajattelee, pitää olla turvallista, mutta ei tylsää, eli siis mukavuuden haluinen taidan mäkin olla.
Lapset ja niiden turvallisuus ja tarpeet on mennyt viimeiset 25 vuotta kaiken edelle, nyt saan kohta laittaa itseni kaiken edelle.
Elikkä hakusessa uusia asioita ja ihmisiä.
Saa nähdä mitä kohdalle tupsahtaa.
Turvallisuuden. Tunnen oloni jotenkin jatkuvasti turvattomaksi.
Tykkään elää, turvallinen on tylsää, pysyn liikkeessä, mutta en kuitenkaan mikään adrenaliinihakuinen ole.
En mene kumpaankaan ääripäähän. Elämykset ovat kivoja, mutta en mä niitä paljoa kaipaa. Turvallisuuskin on hyvä asia, mutta ei yksikään mut tunteva voisi ikinä kutsua mua turvallisuushakuiseksi. Toisinaan voi elämässä hypätä ihan tyhjänkin päälle, kun tavoittelee jotain tavoittelemisen arvoista. Mä myös rakastan tylsyttä. Tylsä arki on elämän parasta aika, vaikka toisaalta mulla itselläni ei ole ikinä tylsää, vaikka monet voisivat niin kuvitellakin. Tylsyys on parasta lääkettä mielikuvitukselle.
Vain extremistiset ääripään jännämiehet ovat naisten mieleen. Niinhän ne väittää että ne hakee miehistä turvaa vaikka todellisuus on juuri päinvastainen. Järjetön maailma 🙃.
Kuin kaikki muutkin siis olet onnea matkaan amsaitset kultaa...
On jämäkät preferenssot hallussasi ☺️
Jämäkkyys....
Seisot keskellä maalia kun potku tulee.
Nyt tuli potku ja siinä seison 😂
Tehty mikä tehty ja pallit tulee kohti.
Torjunta
Olen suorittaja/tekijä. En missään nimessä elämyshakuinen, siinä mielin olen todella tylsä ihminen. Sama ruoka kelpaa päivästä toiseen ja arvistan asioita jotka ovat olleet kauan elämässäni ja koen, että uusien tavoittelu on vähän huonon maun mukaista.
Ehkä turvallisuushakuinen, tykkään, että asiat on kunnossa ja jos jotain tulee, niin ripeästi käännän kelkkaa. Tietenkin elämän töyssyt tuntuu ikävältä, se kai on ihan normaalia.
Perusasiat rauhallisesti, turvallisesti, kuten eräs trolli täällä kirjoittaa. Elämän mausteet sitten elämyksellisesti.
Huvipuistossa tykkään eniten vuoristoradoista, en niinkään kieputtavista laitteista, kun niissä tulee huono olo.
Monesti fyysistä työtä tekevillä on kova kunto jo ihan luonnostaan. Puhutaan siis anaerobisesta kestävyyskunnosta, ei niinkään kevyempien lajien aerobisesta kunnosta.
sivusta