Acerin kannettavat

Wiritetty

Acerin kannettavat näyttävät olevan hinta-laatu-suhteeltaan loistavia. Välillä kuitenkin kuulee juttua siitä, että koneet hajoilevat, eivät toimi oikein jne. Tahtoisin kuulla muiden kokemuksia Acerin kannettavista. Itse olen ajatellut ehkä hankkia Aspire 3022 WLMi:n.

3

1219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimim__

      Muutaman päivän on nyt ollut 3002lmi malli ja täytyy sanoa että vallan mainio peli on!

      Jos oikeaa kannettavaa kannettavaa haluaa niin aspire mallisto ei ehkä ole paras mahdollinen kun akkukaan ei kestä juuri puoltatoista tuntia kauempaa. Mainio pöytäkoneen korvike kuitenkin ja hinta enemmän kuin kohdallaan.

    • Osuipas ajankohtaisesti tämä kysymys, kun juuri suunnilleen tasan parivuotiaasta TravelMate 654:stä levisi kovalevy. Se tosin on varmaan enemmän levyn valmistajan Toshiban kuin Acerin ansiota. Muuten olen ollut vekottimeen oikein tyytyväinen - Riittävän laadukas näyttö, akku kestää pari tuntia ja aikanaan oli suorituskykyynsä nähden kevyemmästä päästä. Ei mitään valittamista.

    • Jarcon

      Itse meinasin ostaa täysin saman koneen. Täytyy vielä tutkia vähäsen, ettei tule tehtyä huonoja kauppoja, mutta tuo kyllä vaikuttaisi hyvältä.

      Miten on, onko toi ATI X600 näytönohjain hyvä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      131
      1756
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      16
      1482
    3. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      1022
    4. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      61
      1000
    5. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      90
      894
    6. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      66
      851
    7. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      780
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      46
      761
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      9
      691
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      62
      668
    Aihe