Mitä olette käyttäneet, jos pimpsa ei kostu? Ollut jo kuukausia kuiva, olen jostain lukenut, että jotain estrogeeniä sisältävää ainetta myytäis apteekissa ilman reseptiä, onko näin?
Kuivuudesta...
kuiva nainen
5818
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Osta apteekista (tai muulta) liukastevoidetta, esim. Johnson&Jonhson K-Y liukaste/steriilivoide.
Apteekissa myydään vaihdevuosien tai muutoinkin vaivaavaan intiimikuivuuteen lääkettä nimeltä Ovestin. Se on reseptivapaa ja sitä myydään eri kokoisissa paketeissa.Tabletti pannaan emättimeen iltaisin maate mennessä. Ennen yhdyntää se sopii hyvin. Kokeilehan. Voi olla muitain tuotteista, mutta tuon ainakin tiedän.
siis missä kaikkialla liukuvoiteita myydään?saako ihan cittarista tms? minkä hintaisia ne on? itellä yasminien syönnin jälkeen paikat alkanu kuivuun vähän liikaakin...:(
Kyllä meidän lähicittarissa myydään muutamaa liukuvoidetta joten eiköhän sielläkin kondomien osastolla niitä oo. :) Samasta ongelmasta kärsin myös minä. :/ Kiitos pillereiden.
ilman reseptiä "pausanol", maksaa alle 10 eur. Suosittelen