Vanha koti unessa

Anonyymi-ap

Sama uni toistuu usein. Olen muuttanut takaisin vanhaan kotiini ja minua ahdistaa ihan kamalasti miksi olen palannut hyvästä uudesta kodistani takaisin vanhaan huonoon kotiini ja ihan itken ja ihmettelen miksi olen tehnyt tällaisen ratkaisun.Elämä tuossa talossa oli kamalaa aikaa ja olen ollut onnellinen päästyäni pois ja parempaan kotiin, uusi alku. Muutosta on kuitenkin aikaa jo 5 vuotta ja nyt olen alkanut toistuvasti nähdä tälläistä unta. Ahdistaa ihan vielä herätessäkin.

5

840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö yhtään unentulkitsijaa

      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        🍑 ­N­­­y­­­m­f­o­­m­­­a­­a­­­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        😍 ­­N­­­y­­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18228252

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Deja vu. Armeijassa ollut usein, mutta ajattelinkin miksei suoritusta voi parantaa😁nykyään jo tietää.

    • Anonyymi

      Unesi kertoo selkeästi, että jotain on jäänyt selvittämättä tuossa vanhassa kodissa tapahtuneista asioista.

      Olisi parasta hakeutua terapiaan ja alkaa käydä läpi niitä asioita, mitä tuossa vanhassa kodissa on tapahtunut. Niiden selvittäminen terapiassa olisi tärkeää, jotta ne siellä mielen salaisissa kammioissa olevat asiat tulisivat esiin ja pois puhutuksi, jotta ne eivät vaikuttaisi heikentävästi sinun voimavaroihisi ja elämääsi nyt ja nykyisiin ystävyyssuhteisiin.

      Ne vanhat asiat siellä mielen pimennoissa vievät voimavaroja. Unesi siis kehoittaa sinua käymään läpi niitä ahdistavia tapahtumia terapiassa, jotta voit tehdä niistä elämäsi vahvuuden. Asiasta on kulunut riittävästi aikaa, jotta ne voidaan nyt käsitellä ja niistä voi sen jälkeen päästää irti.

      Olet vahvempi sen jälkeen. Olet tasapainoisempi sen jälkeen.

      Sinä tiedät, olenko selityksessäni oikeilla jäljillä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      3123
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      2002
    3. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1844
    4. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      357
      1829
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1427
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      30
      1360
    7. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1152
    8. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      1019
    9. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      54
      977
    10. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      57
      951
    Aihe