Tämän todisti äsken HS presidenttitentti jossa kommarityttö Andersson oli sitä mieltä.
LI ANDERSSON HYVÄKSYY KAUPASTA VARASTAMISEN
Anonyymi-ap
15690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Näin on perinteisesti kommunistit ja kasakat toimineet. Kadehditaan sitä mitä muut ovat omalla työllään tehneet. Kasakkarosvot ovat aina ryöstämässä muilta kun ei huvita itse tehdä mitään elämänsä eteen. Mitä töitä tämä Andersson on koskaan tehnyt, ei mitään.
Andersson on toki pitkälle opiskellut jota sinä et ole? Ollut kansanedustajana nuoruudestaan asti. Teeppä samat perässä.
Kuinkahan monta rosvoa noissa on? Avaappa linkki.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000007981496.html
Voiko olla totta että Suomessa voi olla tämmöinen presidenttiehdokas?
Voiko vasemmisto mennä alemmas?
Varmaan tämä testamenttaa äänensä vielä HAAVISTOLLE
En kuunnellut tenttiä, mutta tiedän että todellisuudessa LI Andersson näin ei ole sanonut. Persuilla on ihmeellinen tapa vääristellä juttuja. Sitä tekee tavallinen Taavi, ja hillotolpalla istuva politiikko.
Jos löytyy videota laittakaa toki tänne, perun puheeni jos siihen on aihetta.
Tarkistin. Aloittaja ei sanonut sitä, Andersson sanoi jos lapsi näkee nälkää, mikä Suomessa on harvinaista koska meillä on sosiaalihuolto.
tässä suora lainaus mitä Andersson sanoi.
"Andersson oli ainoa ehdokkaista, joka vastasi väitteeseen ”kaupasta varastaminen on hyväksyttävää, jos ihmisellä ei ole varaa ostaa ruokaa lapselleen” kyllä. Muut vastasivat ei.
Andersson pääsi lyhyesti myös perustelemaan vastaustaan.
– Jos lapsi Suomessa muuten joutuu näkemään nälkää, niin en lähde moralisoimaan vanhempaa, joka huolehtii, että lapsi saa ruokaa, hän sanoi HS:n tentissä.
Hän totesi myös, että mikäli tämmöinen tilanne olisi, niin Suomi on yhteiskuntana epäonnistunut."
Vasurit hyväksyvät myös kaljan ja tupakan varastamisen?
Olen sairaseläkkeellä 980€/kk josta maksan vuokranomavastuun ja veden 200€/kk siihen päälle vielä ruuat,bussikortti,puhelin jne.. loppukuusta tilityhjä. Kansaneläkkeitä pitäisi nostaa. Sairastuminen ei ole oma vika vaikka oikeistohallitus haluaa niin uskoa.
Onko sinulle sanottu että toisilta varastaminen on oikein? Kuka niin on sanonut? Kerro ihmeessä meille muillekin. Nykyinen hallitus ei tee elämääsi huonommaksi.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/1426f7d9-3eb4-443f-be03-53d8c722e812?_gl=1*1jwdisz*_ga*MTU0MDYwNDcyOC4xNzAwNTA5MjI0*_ga_3L539PMN3X*MTcwNjA0NzAzNC40MTIuMC4xNzA2MDQ3MDM0LjAuMC4w
Opetetaan lapset varastamaan kaupasta. Se on vasemmiston ratkaisu jos loisimalla ei pärjää.
Suomessa ei ainoakaan lapsi näe nälkää jos hakee tarvittaessa ruokaa vaikka kristillisten järjestöjen tarjoamaa apua. Mutta sehän ei iänkaiken venäjämielisille punikeille kelpaa. Pitää vuosikymmenestä toiseen valittaa ja vinkua.
Kaiken alfa ja omega on oma asenne haluaako jotain itse tehdä oman elämänsä eteen. Kaikille sitä ei selvästikään ole kasvatettu.
Ja mitä muka Andersson on pitkälle koulua käynyt? Halla aho on yliopistossa laajasti tutkinut aiheita ja tehnyt väitöskirjan ja nimitetty tohtoriksi asti!
Andersson on edellisen Sannahallituksen opetusministeri joka onnistui hoitaman asiat viemäristä alas. Koulut on täysi vitsi.
Kaikki jäi aivan sekaisin huulipunahallituksen jäljiltä. Ja jälkeen jäi hirveät velat myös!
Siksi ääni menee perussuomalaisille!
Kyllä.