Miten hän tää nyt menee peritää 50e auramaksu eikä ole aura koko talvena käyny pihassa! No tulee kuulema uus lasku et ei peritä mitään ku ilmoitin asiasta et auraan kyl oman pihan jatkossakin!
Saatana auramaksu
Anonyymi-ap
161041
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ovatkohan lähettäneet joka kiinteistöön laskun siinä toivossa että moni maksaa vahingossa vaikka ei kuulu aurauksen piiriin. On niin paljon tullut laskuja talouksiin missä ei aura käy.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Se on niitä lestafirmojen toimintatapoja.
Kaupunki laskuttaa.
Ei pidä maksaa perusteettomia maksuja. Tässä taasen tyypillistä huolimatonta haapavetistä touhua, laskuja on lähetetty miten sattuu ja kenelle tahansa ja yleensä aiheettomia!. Asiaa hoitaville ei pääse puhelimella, kun linjat ovat jatkuvasti varattu, kun varmaan on, niin paljon imetteleviä yhteyden ottajia. Joten yritetään vain kärsivällisesti soitella, jos vaikka viimein onnistuisi!!!
Mielelläni maksan,meijän perällä hyvä linkomies,,viijeĺäkympillä ei monta litraa sais löpyä tankkiin🙂
Maksuja kuuluu periä vain sillä tavoin, miten päättäjät ovat määränneet, eikä satunnaisesti tai mielivaltaisesti kuten nyt.
Kyllä minäkin maksaisin mukisematta mutta jos linko kävisi pihassa pyörähtämässä mutta kun ei kriteerit täyty. Se maksu ei mene linkomiehelle vaan kaupungille. Nyt lähettävät myös laskuja talouksiin mitkä ei täytä kunnallista talvi aurausta.
Etköhän jotaki tietä kulje sinäkin
Maksu koskee yli 50 metriä pitkiä pihateitä.
Mutta kun laskut on laitettu tiekunnille, eikä pihateiden omistajille, sekä myös sellaisista teistä, joita ei ole edes aurattu!!!???
Ilmasta juustua ei oo kun rotanloukussa,maksahan kiltisti pois eläkä esitä köyhää
Ei pidä maksaa perusteettomia laskuja.
Ovat aikoneet korjata, voi tulla vielä entistä useammalle yllätyslasku!
meillä ja naapurilla on aurattu pihatie vuosia eikä oo vieläkään yhtään laskua tullut. hys hys
On tietoa, että lähiaikoina on tulossa lasku, olipa pihatie aurattu tai ei!