OLEN PITKÄÄN KATSONUT JO TÄTÄ SUOMESSA!
Koiralle-koti ohjelmaa mm.
Ilmoituksia, että taas lopetettu koira ihmisen takia
Tästä pitää tehdä loppu.. Koiraihmiset Huomio!
On ihme jos ihmiset ei tästä ole samaa mieltä kanssani, tarkoitan hyvää ja samalla faktaa tässä asiassa jos ilmenee koirassa vähänkään käytösogelmia tai aggressiivisuutta niin on puututtava siihen välittömästi.. ehkä tähän heräämiseen välttyis turhat käräjät ja koiraparkojen henki myös!!
Auttaisin ilomielin ite vaikka jos herää kysymyksiä kun 30vuotiaasta asti ollut kokemusta koirista.. itellä ollut koiria ja auttanut ongelma koiria myös.. siinä ei ole mitään häpeämistä hakea sitä apua.. ;) hinta on tosin järkyttävä ja siinä monella laskee ego.. mutta se pitää muistaa olkoot rotu mikä tahansa että sinä mikä koet sen avun tarpeelliseksi niin siinä on mitattava ja karsittava syyt pois helpottaakses koiran kärsimystä ja myös samalla ittensä syyt miks koirassa herää ongelma eikö niin?
Onko siinä sitten piilevä syy ? En halua uskoa sitä ikinä että koira tuosta noin vaan muuttuu vihaiseksi yht.äkkiä aina siinä on piilevä syy siinä asiassa..
Apua aggressiivisille koirille ja niiden omistajille!
4
245
Vastaukset
- Anonyymi
Väärillä ihmisillä väärän rotunen koira jota ei osaa hoitaa
- Anonyymi
Hoitaminen on taas eri kun kouluttaminen maksaa mutta asiaan voin perehtyy.. se että minä en ahneudella ota rahaa vastaan vaan ajattelen koira paran henkeä.. se on totta että väärä rotu väärällä ihmisellä se on valitettavaa se on kuitenki omasta itsestään kiinni haluaako apua. Eikö niin?
- Anonyymi
Ja tarkotin siis tuossa viestissä että olen ite ihan pienestä asti ollut siis että nyt olen 30vuotias ollut eri rotujen kanssa tekemisissä.. että opetan nyt sitä tässä mitenkä eri rotujen ominaisuudet pitää selvittää rohkeasti ja rehellisesti.. ja mitä virheitä pitää välttää koiran kanssa ettei huonokäytös enää jatku... koiran lojaallisuus on koiran rodusta kiinni ja myös se että mihin tarkoitukseen eri koirat on.. sekin on huomioitava.. ja moni miettii miten kukkarossa vaikuttaa raha on monelle pelko jo että miten koiran saa koulutettua niin ettei tarvis apua vältämättä eläinlääkäriltä kysyä.. koiran kun ostaa sitä varten on kasvattaja että juttelet avoimesti ihmisen kanssa että mitä ite tekee väärin.. jos joku ymmärtää mitä ajan takaa niin yks asia on se koiran ele opi lukemaan sitä.. toinen on koiran pelko tai kipu.... kolmas onko syy vihaisuudelle alkanut miten ? Esim. Olen johdonmukaisuudella saanut koiran luottamuksen että voipi mennä takuuseen siitä mitä koira on kokenut? Sattunut, tapahtunut jotain missä koiralla on ennakkoluulonsa.. nämä ei ole yhteentekevä asia että monelle se on päivänselvä asia että koiralla sattuu olemaan luonnevika vaa yht.äkkiä ja laittaa syyn koiraan ? Miksi se on näin ? Kysymys kuuluu ei pie ikinä aliarvioida koiraa.. se on peto vaikka moni pitää sitä perheenjäsenenä 1% 99% voin kertoa että toivottavasti tämän jälkeen vähän ees avantuu ihmisillä silmät ja hetken miettii onko jotain perää tässä asiassa vai ei?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191692
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991508Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37973Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38851Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50806Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37750Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37730