Niin varmaan monella teistä on kokemuksia festareista..:)Osaako joku suositella hyvää ja kestävää(öljytöntä)meikkivoidetta? oon lähössä useemmaks päiväks ja yövyn viel leirintäalueella niin sitä ei varmaan voi joka hetki loistaa..ja lähtisin varmaan ilman meikkiä,mut on viel joitakin ikäviä punaisia jälkiä ja ne ois saatava jotenkin peitettyä..onko kellään kokemusta jostain hyvästä ja kestävästä meikkivoiteesta?kiitos mahdollisesta avusta.
Hyvä meikkivoide festareille
...
51148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joe Blascon meikkivoiteet on todella hyvia tosin hieman kalliita (mutta se pieni purkki on kyllä tosi riitoisa). Kestää hyvin kasvoilla ja on peittävä (mutta ei maskimainen) eikä kulu naamasta pois vaikka esim.hikoilee.
Mutta, se on öljymäinen vaikka muuten hyvä meikkivoide on ja toi kirjottaja halusi nimenomaan öljyttömän...
Öljytön meikkivoide on esim.cinema secrets:
http://www.casagracet.fi/index.php?id=434 ja jälleenmyyjät:
http://www.casagracet.fi/index.php?id=408
Suosittelen myös Joe Blascoa, sopii ongelma-iholle, ei kuivata tai tuki ihohuokosia. On erittäin riittoisaa, alussa laittaa vahingossa ihan liikaa ainetta. Maksaa 50euroa, kestää noin vuoden. Kysy kaupan myyjiltä apua oikean värin löytämiseen. Joe Blasco kestää kasvoilla, aamulla kun laittaa niin ei tarvitse koko päivänä huolehtia että näkyykö finnit, vaikka hikoilee tai vaikka sataa niin ei lähde pois...Lähtee puhdistusaineella, ei oikeen hyvin pelkällä vedellä.
Onks teil kokemusta tosta LUMENE DOUBLE STAY-meikkivoiteesta? pitäs olla vedenkestävä jne.mut eipä kai oo öljytön..?
Kyllä Lumenen meikkivoiteet ovat ihan kelpoja ja muistaakseni Double Staykin soveltuu kyllä kaikille ihotyypeille (lukee pakkauksessa),mutta sen rasvapitoisuudesta en tiedä mitään. Yksi kokeilemisenarvoinen meikkivoide on myös Biothermin Sense Matte, n.3oe. Se on öljytön, ei tuki ihohuokosia ja tuntuu todella mukavalta iholla. Taistelee se hyvin myös kiiltoa vastaan ja lähtee ihan normaalilla pesuaineella pois.