Purra moitti nyt Suomen työnantajat siitä että ne eivät palkkaa mamuja ja jättävät muiden maksettavaksi mamujen syrjäytymisen jengirikollisuuden ja muun. Kyllähän Suomen työnantajat aika rasseja ovat jos edes vietnamilaista diplomi-insinööriä ei palkata mihinkään. Sama liippaa läheltä myös omia vajaa työkykyisiä joita ei koskaan oteta mihinkään muuhun kuin 9 euron orjahommiin vaan heidän annetaan myös iloisesti syrjäytyä.
Maahanmuutto tuo selvästi Suomelle hyvää koska Iltalehti tänään sanoo että jos maahanmuutto jatkuu näin hyvänä työeläkemaksuja voidaan kohta jopa ruveta laskemaan.
Köyhien vihaaminen yhdessä kokoomuksen kanssa tekee selvästi purralle hyvää, koska hän on alkanut jo hyväksyä ulkomaalaisia työntekijöitä Suomeen.
Maahanmuutto tuo selvästi Suomelle hyvää koska Iltalehti tänään sanoo että jos maahanmuutto jatkuu näin hyvänä työeläkemaksuja voidaan kohta jopa ruveta laskemaan.
Köyhien vihaaminen yhdessä kokoomuksen kanssa tekee selvästi purralle hyvää, koska hän on alkanut jo hyväksyä ulkomaalaisia työntekijöitä Suomeen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Purran valehtelua ennen vaaleja. Takki kääntyy vaalien jälkeen kuten kävi "Me emme leikkaa pienituloisilta, tämä ei meille käy.."
No, hyvin kävi kun itse pääsi hillotolpalle.
Purra häipyy vielä kokoomukseen ja Jussi jää yksin jorisemaan rasistisia juttujaan
Eipä tuo taida ihan omiaan jorista!
Olipa rasistista tai fasistista, ihmettelen kun kukaan ei tunnu olevan huolissaan suomalaisista työttömistä, joita on lähes 300000.
Minkä hemmetin takia meille on saatava mahdollisimman paljon matuja? Työpaikkoja kuulemma on, hlö.kuntaa ei. Miksi sulkea rajaa, sieltähän niitä oli tulossa puoliväkeen ja pilvin pimein.
Harmi vain, että heistä ei ole Suomen työkyripulan lievittäjiksi.
Tulijat kun ovat Afrikan mantereelta, Iranista, Irakista ja Syyriasta.
Suurin osa näistä urhoista ei ole tehneet juuri mitään työksi luettavaa, saati että olisivat lähellekkään huippuosaajaa tai edes osaajaa.
Kun aikuisia miehiä aletaan kouluttamaan ammattiin ja suomenkielen hallintaan, siinä pyörähtää vuosi jos toinenkin.
Omat työttömät ovat valmiuksissa heti, ovat peruskoulun käyneitä, heillä lähes kaikilla on jo työkokemusta. Ikä ei ole mikään este oppimiselle, työntekoa voi jatkaa pitempäänkin kuin varsinaiseen eläkeikään.
Mikähän on hintalappu, kun matu valmistuu ammattiin ja oppii tarpeellisen kielitaidon verrattuna suomalaiseen työttömään? Eipä ole laskelmia näkynyt.
En usko tilastoon, että matujen työllisyysaste on yli 70%. Lieksa ei ole koko Suomi mutta eipä ole tullut eteen työssä käyvää matua. Kuitenkin heitä täällä on, mitään tilastoja työllisistä ei ole.
Purran hillotolpalle voi pyrkiä kuka vain, turhaa on kadehtia. Jos on halua ja on valmis tekemään töitä, voi saavuttaa mitä vain. Ei riitä pelkkä leukojen louskutus.
Mielestäni on älytöntä lakkoilla, olisivat onnellisia, kun on työpaikka, hyvin monilla ei ole.
Suomen kieli voi olla helvetillinen oppia yks venäläinen opetteli ennemmin ruotsin sillä tavalla pääsi töihin.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Pitäisi OIKEASTI osata tehdä sitä työtä johon hakee.
Miten nämä yksinkertaiset asiat ovat joillekkin ihmisille niin vaikeaa ymmärtää.
Vai onko kysymys sairaudesta.
Minä viisveisaan Vietnamilaisista diplomi - insinööreistä, mutta Somalialaiset koneinsinöörit on otettava vakavasti ja kaikki 3 työhaluista inssiä on työllistettävä välittömästi. Mieluummin 2 Lieksan biokaasuttamolle koemaistajaksi ja 1 biotervatehtaalle koemaistajaksi.