TM: Käyttötesti-Nissanimme matka katkesi joulukuussa yllättäen, kun muutaman kilometrin ajon jälkeen alkoi kuulua erikoista, laahaavaa ääntä.
Auto hinattiin huoltoon, missä vikakoodin perusteella diagnosoitiin sähkömoottorin maavuoto. Moottori päätettiin vaihtaa.
Sähkömoottorin pitäisi pyöriä melko helposti, mutta rikkinäisessä moottorissa oli selkeästi havaittavissa jotakin mekaanista vikaa. Kun pyörittelimme sitä akselin päästä käsin, moottorin sisällä jokin otti selvästi vastaan. Epäterveeltä tuntunut vastus ahdisti pyörimistä, eikä vastus edes ollut samankaltainen eri pyöritysyrityksillä.
Lyhyt ilo e-Power Qashqaista
Anonyymi-ap
3
621
Vastaukset
- Anonyymi
Yksilövika takuu hoitaa.
- Anonyymi
Kuka hoitaa seuraavat, kun takuu on loppunut?
- Anonyymi
Uusiin nissaneihin ei saa edes mootorilämmitintä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344067- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 842916
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334