ketähän nainen ,puhaltanut 3,4 promillee
rattijuoppo
41
5611
Vastaukset
- Anonyymi
Ja lisää olis tarvinnu.
- Anonyymi
Lisää vain kun alkuun on päästy.
- Anonyymi
Myllymäestä
- Anonyymi
Työväentalolta
- Anonyymi
Kävitkö äänestämässä,?
- Anonyymi
Joku maarit
- Anonyymi
Ei oo
- Anonyymi
heidikö
- Anonyymi
taidan tietää
- Anonyymi
Huh huh, autolla ympäripäissään ajanut Alkon parkkiin ja umpijuovuksissa mennyt Alkoon ja kun myyjät eivät myyneet viinaa, niin sitten umpijuovuksissa lähtenyt taas ajamaan autolla.
Mitä touhua täällä Kankaanpäässä oikein on???- Anonyymi
Villin lännen touhua..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Villin lännen touhua..
Niinpä ja kaiken kukkuraksi sitä tehdään yleisesti
- Anonyymi
On ainakin tää naikkonen harjoitellut,ei kuka tahansa tuollaisia promilleja pysty puhaltamaan ja viel kävelee,ajaa ym ylipäänsä olla pystyssä..
Käsittääkseni normi ihminen sammuu viimeistään 3 promillessa,itsekin joskus jalattomassa känässä koittanut alkometriin hönkiä niin 2.6% ollut isoin saamani lukema eikä olis meikäläisestä ollut kyllä silloin autoilemaan. Toki järkikin sen jo sanoi mutta ei olisi onnistunut edes - Anonyymi
Tulee mieleen yks Päivi…
- Anonyymi
Ei oo
- Anonyymi
Jos olemme samassa henkilössä, niin kyseinen henkilö on raitistunut jo tovi sitten. Valitse toinen
- Anonyymi
Samaa arvailin, Hhyvien Ritva.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa arvailin, Hhyvien Ritva.
Ei oo
- Anonyymi
Se oli burn out,ei humala...
- Anonyymi
Juu hyvä laittaa byrn outin piikkiin vaikka onkin alkkis 🤔
- Anonyymi
alkoholisti ei kukaan puhalla 1päivän ryyppämisen jäleeen .tuollaisia lukemia
- Anonyymi
Vaikea sanoa. Kankaanpäässä on pitkät perinteet kännissä ajelemisen suhteen.....
- Anonyymi
Moni ajaa pienissä pieruissa.
- Anonyymi
Harjotus tekee mestarin
- Anonyymi
sitä vaa mietin et miks ihmiset tulee nii vähästä känniin. enne vanhaa varmaa vedettii 100 tynnyrillistä viinaa eikä varmaa oltu vielä ees kunnolla kännissä.
- Anonyymi
jep, kpääs on nii heikkoja ihmisiä ku ei pystytä ees 100 laatikkoo vetään kaljaa ilman että känniin tulee. enne vanhaa toi määrä ei tuntunu missään.
- Anonyymi
Kovin tuntuu yleisesti olevan tiedossa kuka tämä nainen on. Kuitenkin jatkaa sometteluaan niinkuin mitään ei olisi tapahtunut. Pahimmillaan vienyt hengen joltain. Oisko katumuksen paikka? Ei miltään kantilta hyväksyttävää.
- Anonyymi
Onko Alkossa kameravalvonta ulos, sillä tiedän useamman tapauksen, että alkossa päissään käynnin jälkeen kärähtänyt ratista kotimatkallaan. . Samoin jos on ollut sen verran pyörryksissä, ettei ole alkossa myyty ja ulos laahustettuaa saanut jonkun selvemmän hakemaan tuotteita, niin ei ole tällekkään myyty, ettei vie sille känniläiselle...
- Anonyymi
Hyvä jos on.
- Anonyymi
Koskahan käräjät niin saa käräjäpaperit jakoon?
- Anonyymi
Olet edelleen säälittävä.
- Anonyymi
paikallinen yrittäjä torinlaidalta.
juu apua haetaan ja tarvitaan mutta alkoholista ei puhuta mitään.
kaiken a ja o olisi että myöntäisi ongelman.
itsekkin myönnän olevani alkoholisti - Anonyymi
huh huh. onkohan homma vielä jatkunut vai olisko tilanne ohi
- Anonyymi
Jatkuu, jatkuu...
- Anonyymi
Kunto yrittäjä.
- Anonyymi
Onkos muuten yhdestäkään miesoletetusta rattijuoposta tänne tehty ketjun ketjua. Perusääliölandia hekumoi, juoruaa, repii, raastaa pahansuopuuttaan kaikesta mistä voi, mutta kun oikeista asioista pitäisi keskustella ei onnistu.
- Anonyymi
Aamen
- Anonyymi
elämänsä pilannut juoppo joka rikkoo lakia ajamalla kännissä ja välittämättä muihin ihmisiin kohdistuneeet mahdolliset uhat . Rattijuoppo aiheuttaa turhia kolareita jopa yliajon jonka jälkeen seuraa ruumiillinen vamma tai kuolema. Surkeaa kun näitä tapuksia joka viikko lööpeissä jotka koheltaa ympäripäissään autoilla ja sitten jopa kehtaa väittää ettei ole syntakeisia,,,,haloo aikuiset ihmiset,, ei mitään selkärankaa
- Anonyymi
Itsestään SELVÄÄ asiaa kirjoitit, mutta hän kenelle tuo alkoholi on ongelma ei enää ajattele järkevästi, runsas käyttö muuttaa persoonaa, ajatukset pyörii seuraavassa huikassa. Surullisia tarinoita, mutta syyllistäminen ja moralisointi täällä ei hyödytä. Läheisille raskasta joten ei lisätä taakkaa täällä.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532434Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖291817Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt731511Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2661420- 1381230
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11983vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23978- 65965
- 68953