Haapaveen tulevilla aluevaalipyrkyreillä kahvit väärään kurkkuun.
Ovat PERSUT näimmä saaneet ehdokkaaksi aluevaaleihin semmosen Sote-osaajan, joka tunnetaan kyllä alueella laajasti. Tulee varmasti nappaamaan ääniä reilusti. On tunnettu laajasti täällä Oulussa, lähipitäjissä sekä myös kotipaikkakunnalla.
Ovat PERSUT näimmä saaneet ehdokkaaksi aluevaaleihin semmosen Sote-osaajan, joka tunnetaan kyllä alueella laajasti. Tulee varmasti nappaamaan ääniä reilusti. On tunnettu laajasti täällä Oulussa, lähipitäjissä sekä myös kotipaikkakunnalla.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Aktiivinen näyttää paikallinen PS toimisto olevan. Muut tuskin ovat asiaa edes vielä ajatelleet vaan lymyilevät piiloissaan.
No nyt on kerrankin ehdokas jota tietää äänestävänsä. Ääni menee tälle ehdokkaalle, olkoot missä puolueessa tahansa!
Kyllä näin on.
Se on helppo äänestää, kun ei tunne ehdokasta!!!!
Lue Haapavesi lehti niin tiedä. Ja soita niin tulee varmaan keskustelemaan, niin tunnet
Vain paras on kyllin hyvää, nyt saamme sellaisen !
No ei varmasti aiheuta nuorisolainen mitään huolta. Varsinkin kun poliittisessa historiassa ei ole muita meriittejä , kuin humalojan hupsun vainoharhaisen esitysten lukua paperilta. Siinä on taas yksi perässä hiihtäjä martinmäen kanssa. Opettelisi ajattemaan itse ja antaisi palliensa laskeutua sen verran, että potkisi humalojan vajokin pois puolueen toiminnasta. Sitten saisi uskottavuutta, kun irtaantuisi kuntaa tuhoavasta haitta politiikasta. Uskottavuus nolla.
Voivoi. Pelkosi näkyy jo tekstissä.
Jos olet valtuustoa tai tehtyjä valituksia seurannut niin huomaat että repo saa niissä toimia yksin.
Vai asian tuntija.salli mun nauraa
Sitä on tietämättömien turha täällä huudella. Olin muinoin töissä samassa työpaikassa. Oli vielä silloin paljon nuorempi.
Sanoin pojalle, että tuolla panostuksella ja osaamisella voit laittaa sote työpaikat kartalle ja heittää tikalla mihin menet seuraavaksi. Pujelahjat, laaja näkemys ja nuoresta iästä huolimatta kokemusta sote:sta on todella laajasti eri alueilta
Olitko kaksikymmentä vai kymmenen vuotta nuorempi?
Varmaa on jo.
Keput menettivät tällä päätöksellä toisen aluevaalipaikan. Saas nähdä onko jäljelle jäävää soronen vai ollila
Toivottavasti ei Ollila enää jatkoon. Palveluiden lopettajien kärryissä istuu.
Pelekkä äyvästäjän juoksupoika
Pitäisi olla omat aivot, on väärässä puolueessa , pelekkä Revon laahuksen kantaja. Ei jatkoon.
juu en äänestä kun äänet hyödyttää poskisolisti-persuja
Paljon pitää vaalityötä Aleksin tehdä, jos meinaa läpi päästä. Ei auta makkarakojupolitikointi yhtään vaan kansa haluaa kirjotuksia lukea paikallisista lehdistä.
Enpä tunne kyseistä herraa .mut siitä huolimatta kolme kertaa hurraa.
Ei auta myöskään ne mukavat Mäntylammen reissut Hinttojen Volvossa. Aleksi on väärässä porukassa...
Vaalityötä vaatii varmasti, lähti mistä puokueesta tahansa, kua tahansa. Tais olla viime vuonna kolumneja Haapavesi-lehdessä. Lieneekö tänä vuonna?
No, kaikkea on mahdoton saada. Annan äänen henkilöperusteella. Olkoot vaikka vasurien listalla